Ana Sayfa / Haberler / 30 Ağustos Zafer Bayramına coşkulu kutlama

30 Ağustos Zafer Bayramına coşkulu kutlama

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Mersin’de de coşkulu ve görkemli törenlerle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramının Mersin Cumhuriyet Alanındaki kutlamalarına Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, Alpay Antmen, Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Ahmet Çamsarı, İl Jandarma Komutanı J.Kd Albay Şerafettin Yılmaz, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Defterdar Hatice İşcen Ercoşman, daire müdürleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katılım gösterdi.
Cumhuriyet Alanında protokol sırasına göre Atatürk Anıtına çelenk sunulması sonrası Mersin Valisi Ali İhsan Su beraberinde Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte Kültür Merkezinde tebrikleri kabul etti.
Tebriklerin kabulu sonrası Cumhuriyet Alanında devam eden tören proğramı Deniz Piyade Binbaşı Mustafa Karahasanoğlu tarafından günün önlem ve anlamını belirten konuşma yapması ile başladı. Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve Büyükşehir Halk oyunları ekibince halk oyunu gösterimi yapıldı. Ardından Mersin Valisi Ali İhsan Su, beraberinde bulunan Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte törene katılanların bayramını kutladı. Cumhuriyet Alanındaki kutlamalar öğrenciler ve askeri erkanın tören yürüyüşü ile sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …