Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Ak Partili Hacı Özkan’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Ak Partili Hacı Özkan’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti. Ak Parti Akdeniz İlçe Başkanı Zafer Şahin Özturan ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği Mersin Milletvekili Hacı Özkan, ülke ekonomisinin bel kemiği esnaf sanatkarlara yönelik olarak iyileştirme çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Özkan, özellikle son dönemlerde KOSGEB kanalıyla kullandırılan bir yıl geri ödemesiz faizsiz kredilerle esnaf sanatkarların ekonomisine can suyu olduklarını vurguladı.


Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’de Türkiye genelinde esnafı temsilen tek Milletvekili’nin Hacı Özkan olduğuna vurgu yaparak, “Sayın Vekilimizi evinde ağırlamaktan gurur duyuyoruz” dedi. KOSGEB kananıyla 2016 yılında kullandırılan 50 bin lira limitli kredinin tabana yayılması hususunda ilgili bakanlıklar nezdinde yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını kaydeden Başkan Dinçer, “2017 şubat ayı sonunda üst limit 50 bin lira olmak üzere esnaf sanatkarlarımıza ve küçük ölçekli işletmelere yönelik kredi musluğu açıldı. Şu an yaklaşık 500 bin esnafımıza kredi kullanımı sağlanacak. Bizimde talebimiz bu yöndeydi. Kredi miktarının aşağı çekilerek kredi kullanacak esnaf sayısı arttırılmasını talep etmiştik. Sayın Vekilimize de bu konuyu aktarmıştık. Yaptığımız girişimler sonucu kredinin tabana yayılması sağlandı. Bu anlamda siyasi iktidarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Dinçer, bankaların sicil affını uygulamadığının altını çizerek, “Çıkan sicil affından esnafımız umduğunu bulamadı. Sicil affı çıkarken bankaların insiyatifine bırakıldık. Bu anlamda sicil affı yaramıza merhem olmadı. Bizler borçlarını kapatan yada taksitlendiren esnafımızın kredi kullanımında yolunun açık olacağını umut ediyorduk ama af o şekliyle çıkmadı” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den sahte alkolü içecek uyarısı

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yaklaşan yeni yıl öncesi esnaf ve sanatkarları kaçak, …