Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / Projeler / Altı ülkeyle birlikte “Güzellik sektöründe gelişim fırsatları” projesi tamamlandı

Altı ülkeyle birlikte “Güzellik sektöründe gelişim fırsatları” projesi tamamlandı

Güzellik sektöründe gelişim fırsatları ( Bobs) Projesi 31.07.2015 tarihinde sonlanmıştır.

Ana Amaç

BOBS, Avrupa toplumundaki değişikliklerin gelecekte, güzellik sektöründe (kuaförler ve güzellik uzmanları) nasıl bir etkisi olacağını anlamayı amaçlamaktadır.

Üç ana hedef vardır:

– Genç işçilerin eğitimleri ve işverenlerin sürekli güncellenmesi

– Modadaki farklı trendleri ve kişisel bakımı belirleyen sosyo-demografik değişiklikler

– Müşterilerin ve profesyonellerin güvenliği için güzellik salonlarında sağlık ve hijyen kurallarına riayet etmek.

Birinci Toplantı Vicenza, İtalya – Kasım 2013

“Başlangıç” toplantısı; BOBS proje liderleri “devam yolu”nu açıkladı. Her ortak, kuruluşunun kısa bir tanıtımını yaptı. BOBS, saç şovu süresince saç ve güzellik uzmanlarından oluşan büyük bir kitleye tanıtıldı. Basın BOBS projesi raporu için davet edildi.

Palladian Villalarını görmek üzere Vicenza turu.

 

İkinci Toplantı Mersin, Türkiye – Mart 2014

Demografik değişiklikler ve bunların salonlardaki müşteri profiline etkileri.

Farklı etnik gruplar, kültürler ve daha yüksek bir oranı oluşturan yerel halk için hizmetlerin sağlanmasının dikkate alınması için eğitim programındaki değişiklikler.

Mersin ilindeki kuaför ve güzellik uzmanı yetiştiren okullar ile birlikte kuaför ve güzellik salonları ziyaret edildi. Kullanılan ekipman ve malzemelerin sunumu…

Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine BOBS projesinin 7 partner ülkesi power point sunusu yapmıştır.

Tarsus ilçesindeki, iki güzellik salonu ziyaret edildi ve ardından ilçenin tarihi eserlerinin ve çarşısının bulunduğu bölgede mini bir tur hazırlandı.

  1. HAREKETLİLİK TOPLANTISI FRANKFURT, ALMANYA – MAYIS 2014

Proje partnerleri ile birlikte olabilecek en uygun eğitim yöntemlerinin saç ve güzellik bakımında ki rolü tartışıldı.

Partner ülkelerin kendi içlerindeki çeşitli müfredatların en iyilerinin uygulanabilirliği ile Avrupa Kalite sisteminde 5.seviye uzmanlık diploması üzerinde duruldu.

Workshop çalışmasından sonra Frankfurt merkezine doğru yola çıkıldı.

4.HAREKETLİLİK TOPLANTISI ANTWERP, BELÇİKA – EKİM 2014

Bu hareketlilikte iki farklı grup programı oluşturuldu: Bu kez projemizde her ülke delegasyonlarından öğrencileri de bizlere eşlik ettiler. Güzellik uzmanı adayı öğrenciler Aromaterapiyi denerken, kuaförlük öğrencileri özgün saç kesme tekniklerini öğrendiler.

Kuaför ve güzellik salonları müşterileri için İş güvenliği ve sağlığı konusunun getirebileceği yeni ve gerçekçi yaklaşımlarda toplantı esnasında tartışıldı.

Toplantı sonrasında Belçika’nın Bruges, Ghent ve Antwerp şehirlerinde şehir turları gerçekleştirildi.

  1. HAREKETLİLİK TOPLANTISI ST. JULIAN’S, MALTA – ŞUBAT/MART 2015

Önceki yapılan 4 hareketlilik toplantısının analizi ve somut çıktıları hakkında tartışıldı.

Final dokümanı olan ‘mükemmellik müfredatı’ nın oluşturulması için 3 ana tema belirlendi.

Toplantının sonucunda her ülkenin sektörle ilgili yetkililerinin de bulgularını paylaşmak ve bunların uygulanması için teşvik sağlamalarına dikkat çekildi.

  1. HAREKETLİLİK TOPLANTISI ZAGREB, HIRVATİSTAN/KRSKO, SLOVENYA – HAZİRAN 2015

Projenin son hareketliliği olan Hırvatistan ve Slovenya hareketlilikleri birlikte aynı zamanda diliminde yapıldı. İlk proje toplantısın da şimdiye kadar olan raporlar toparlandı ve her partner ülke projenin en önemli çıktısı olan ‘mükemmellik müfredatı’ için önceden belirlenen kendi konuları üzerinde sunumlar gerçekleştirdi. Bu sunumlarda sosyo-demografik değişikliklerin sektöre yansıması, güzellik sektöründe iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin önemi, uygulanan pratik ve teorik eğitimlerin Avrupa standartlarında olabilecek en iyi seviyeye taşınması adına ülkelerin kendi içlerinde neler yapabilecekleri üzerine bir rapor oluşturuldu.

Toplantı sonrasında da Zagreb/Hırvatistan ve Krsko/Slovenya şehirlerine tur yapılarak tarihi mekânlarla birlikte iki ülkenin de önemli kuaför ve güzellik salonları ziyaret edildi.

projelogo1 logo14proje

 

 

 

www.ua.gov.tr

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Çukurova Kalkınma Ajansı 2015 yılı Teknik Destek Faaliyeti Desteği …