Ana Sayfa / Haberler / Ankara’da özlenen tablo “Ortak sevdamız Mersin”

Ankara’da özlenen tablo “Ortak sevdamız Mersin”

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri ve kentin tüm dinamikleriyle birlikte Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri ile  sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabulünde, “Ortak sevdamız Mersin. Artık seçim sonrası el ele verip Mersin için birlikte çalışmanın zamanı. Birlikte Mersinimizi daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri ile kentin dinamiğini oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabulünde, “Artık seçim sonrası el ele verip birlikte çalışmanın zamanı olduğunu düşünüyorum. Birlikte Mersinimizi daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Hacı Özkan, Hüseyin Çamak, Fikri Sağlar, Serdal Kuyucuoğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Haluk Tunçsu, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Mersin ESOB Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu üyeleri ile oda başkanları, kentte faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile birlikte Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan burada yaptığı konuşmada çok duygulandığını belirterek, ” Mersin için özlem duyulan bir tablo olduğunu düşünüyorum.Mersin hepimizin ortak sevdası Mersinimize hizmet etmek her birimizin hükümlülüğü diye düşünüyorum. Mersinimiz için Mersinin kalkınması, gelişmesi için, Mersin’in sorunlarıyla birebir ilgilenmek için her bir milletvekilimizle hangi partiden olursa olsun sorunların konuşulmasına bu sorunların çözümü yönünde birlikte çaba sarf etmeye hazır olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu noktada gerçekten milletvekillerimiz hangi partiden olursa olsun büyük bir nezaket gösterdiler. Bizlerle birlikte oldular. Ama bundan sonraki süreçte de milletvekillerimizle bir araya geleceğiz. Belki ayda bir toplantı yapacağız. Mersinimizin sorunlarını tartışacağız” diye konuştu.

Birlikte Mersin’in sorunlarını tartışacaklarını kaydeden Elvan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bir seçim süreci yaşandı. Bu süreçte demokrasinin bir gereği olarak her parti kendi propagandasını yapmak istediklerini anlattı, aktardı. Bunlar son derece doğal olan demokrasinin olmazsa olmazı olan hususlardır diye düşünüyorum. Artık seçim sonrası el ele verip birlikte çalışmanın zamanı olduğunu düşünüyorum. Birlikte Mersinimizi daha iyi noktalara taşıyacağız. Artık seçim bitmiştir. Bundan sonraki süreçte  Mersin  için Mersin’in kalkınması, gelişmesi için çalışma zamanıdır diye düşünüyorum.”

STK’lara da teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, STK’ların ne kadar güçlü olursa demokrasi alt yapısının da o kadar güçlü olacağına inandığını ifade etti. Elvan, yapacakları her bir çalışmayı milletvekillerine ve STK’lara danışacaklarını bildirerek, “Ortak bir platform etrafında Mersinimiz için tek bir hedef uğruna birlikte çalışacağız. Buna da söz vermek istiyorum” dedi. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan,  Mersin milletvekilleri ve STK temsilcileriyle ayda bir  Ankara’da üç ayda bir ise Mersin’de bir araya geleceklerini ifade etti.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise, bu tür ziyaretlerin önemini vurgulayan konuşmasında, “ Mersin’imizin hak ettiği konuma ulaşabilmesi açısından birlik ve beraberlik göstergesi olan bu tür ziyaretler çok büyük önem arz etmektedir. Konunun önemine binaen, bugün burada bulunan bütün siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine, bu buluşmaya katıldıklarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Toplantıda Mersin Milletvekilleri Fikri Sağlar, Hüseyin Çamak, Hacı Özkan, Yılmaz Tezcan, Dengir Mir Mehmet Fırat birlik beraberliğin önemini belirten konuşma yaparak bu birlikteliğin kentin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağının altını çizdiler.

Toplantıda söz alan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’de yaptığı konuşmada Mersin Valisi Özdemir Çakacak önderliğinde milletvekillerimiz ve kent dinamikleriyle gerçekleştirilen bu ziyaretin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirtti. Dinçer şöyle konuştu.” Değişik siyasi partilerden tüm milletvekillerimiz Mersin için ele ele vermiş durumda. Mersin geçmişte bunları yaşamadığı için çok şeyler kaybetti. Sayın Başbakan Yardımcımız önderliğinde Mersin milletvekillerimiz geçmişten kalan sorun ve beklentilerimize çözüm bulmak adına çok güzel adım attılar. Bizlere Mersin’de verilen sözlerin ve burada dile getirilen birlik beraberlik mesajlarının havada kalmaması ve biran önce hayata geçirilmesi beklentisindeyiz. Yine genel idareler çalışmaların yaparken, yerel idarelerle işbirliği içerisinde olması gerekiyor. Çünkü esnaf ve sanatkarların sorunlarından büyük bölümü yerel idarelerle bağlantılı. Bu bağlamda yerel idarelerin önerilerinin göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde yapacağınız periyodik toplantılarda geçmişten günümüze biriken sorunların çözümü konusunda somut adım atılmasını umut etmekteyiz. Somut adımların atılması ile birlikte Mersinimiz hak ettiği ekonomik değeri kazanır “

Benzer Haber

Dinçer, “ Berbere, terziye, manava doktor şartı getiren uygulama en az bir yıl ertelenmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 2012 yılında çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu …