Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer, “Atatürk Türk Ulusunun kalbinden silinmeyecektir”

Başkan Dinçer, “Atatürk Türk Ulusunun kalbinden silinmeyecektir”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. Yılında sevgi, saygı ve özlemle andıklarını söyledi.

Yayınladığı anma mesajında Büyük Önder Atatürk’ün hayatı boyunca verdiği mücadelenin, birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tuttuğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Cumhuriyetimizin kurucusu, hayatını Türk Milleti’ne adamış, büyük vatansever, büyük komutan, büyük devlet adamı Atatürk; yüce Türk Milletiyle birlikte verdiği milli mücadeleyi tüm güçlükleri aşarak başarıyla tamamlamış, Türk Milleti’ne Cumhuriyeti armağan ederek tüm dünya ülkelerine örnek olmuştur. Ulu önder Atatürk, Türk Ulusu’nun kalbinden hiçbir zaman silinmedi, silinmeyecektir. O’nun fikirlerini ve düşüncelerini yaşamanın ve savunmanın onurunu yaşamaktayız.” dedi.
Atatürk’ün koyduğu ilkeler sayesinde bugün Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinde bulunduğunu kaydeden Başkan Dinçer, “Ülkemizde milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği hedeflerden uzaklaşmayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan Atatürk ilkelerini sonsuza kadar yaşatacağız” diye konuştu.

Dinçer şöyle devam etti : “Atatürk’ün ‘Gençler; Cumhuriyeti biz kurduk, onu koruyacak ve yaşatacak olan sizlersiniz’ vecizesi akıllardan çıkmamalı. Bugün iç ve dış mihrakların ülkemizi bölme ve parçalama emelleri devam ettiği unutulmamalı. Bu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda dün olduğu gibi bugünde aynı kararlılıkla şehadet şerbeti içen ve içecek olan vatan evlatları vardır ve var olacaktır. Türk Milleti olarak, daima Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerini sonsuza dek yaşatmanın sorumluluğunu taşımalıyız. Gelecek nesillere Atatürk’ümüzü öğretmeli, O’nun fikirleri ve ilkeleri etrafında sıkı sıkıya kenetlenmeliyiz. Ulu önder Atatürk’ü, ölümünün 79’uncu yıldönümünde şahsım, yönetim kurulum, bütün esnaf ve sanatkarlarım adına bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyor, bu vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum”.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin esnafının SGK ile ilgili sorunları Çalışma Bakanlığı’nda

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer; temsil ettiği esnaf ve …