Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutladı

Başkan Dinçer Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutladı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesaja Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutladı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin dönemin en güçlü donanmasıyla ülkemizi işgal etmek isteyen müttefik ülkelerin Türk ordusu önünde diz çökmesinin adı olduğunu vurgulayan Başkan Dinçer, “Çanakkale Zaferi, işgal güçlerinin hasta adam olarak gördüğü ve küçümsediği Anadolu insanının Mustafa Kemal önderliğinde küllerinden yeniden doğacağının ve tarihteki ebediyete kadar sürecek olan varlığını Cumhuriyetle taçlandıracak olmasının müjdecisidir. Çanakkale Zaferi, vatan sevgisinin ırk, din, mezhep aidiyetlerinin üstünde olduğunu gösteren, vatanın tüm farklılıkların ortak paydası olduğunu gösteren bir olaydır. Bu ülkenin doğusu, batısı, güneyi ve kuzeyindeki her yurttaşımızın o günkü tek ortak derdi vatandı ve onun için hep birlikte cephedeydi. Çünkü biliyorlardı ki, bu vatan olmazsa başkaları onlara bu topraklarda hayat hakkı tanımayacaktı. İşte bugün, o cephede vatanı savunanların hepsi bu güzel ülkemizin onurlu yurttaşlarıdır” dedi.

Dinçer, “Bu mukaddes toprakların korunması, al bayrağımızın dalgalanması için, ülkemizi işgalden kurtaran kahraman ecdadımızın torunları olarak, o günkü birlik ve kardeşlik ruhunu devam ettirmemiz, atalarımıza olan minnet borcumuz olduğu kadar, çocuklarımıza da sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılını kutluyor, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk Milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Benzer Haber

Dinçer, “ Normalleşme süreci 1 Haziran’da başlıyor”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına …