Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 dönemini kapsayan Vergide İndirim Paketiyle otomotiv, beyaz eşya ve mobilya sektöründeki ÖTV ve KDV indiriminin durağan piyasaya can suyu olduğunu belirterek, indirimin diğer sektörleri de kapsayarak 2019 yılı içerisinde de devam etmesini istediklerini söyledi.

Başkan Dinçer, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, ülkemiz ekonomisinin son dönemlerde yaşadığı sıkıntılarla birlikte dövizdeki dalgalanma, faizlerdeki yükseklilerin yatırım ve harcamaların kısılmasına neden olduğuna vurgu yaparak, bu durumun ise piyasanın durma noktasına gelmesine zemin hazırladığını ifade etti.
Durağan ekonomiyle birlikte bir çok esnaf ve sanatkarın kapısına kilit vurmak zorunda kaldığının altını çizen Başkan Dinçer, bu gidişata tedbir amaçlı olarak hükümetin otomotiv, mobilya ve beyaz eşyada aldığı ve 1 Kasım 31 Aralık tarihlerini kapsayan ÖTV ve KDV indiriminin piyasadaki daralmaya can suyu olduğunun altını çizdi.

Ekonomideki durgunluğun aşılması, vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilmesine imkan tanınması ve esnaf sanatkar ve diğer işletmelerin işlerinin artmasına katkı sağlaması açısından ÖTV ve KDV indiriminde süre uzatımına gidilmesini istediklerini kaydeden Başkan Dinçer, “Satışların olması demek, işletmenin ayakta kalması, nakit akışının canlanması, ekonomi çarkının dönmesi anlamı taşımaktadır. Bu bağlamda hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 dönemini kapsayan ÖTV ve KDV indiriminin önümüzdeki yıl içerisinde diğer sektörleri de kapsayacak şekilde devam ettirilmesini talep etmekteyiz. Diğer sektörleri de kapsayacak ÖTV KDV indiriminin ekonomide ilaç etkisi yapacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den 19 Mayıs kutlaması

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesajla 19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor …