Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer, Sanayi Siteleri için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’la görüştü

Başkan Dinçer, Sanayi Siteleri için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’la görüştü

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Ankara’da Ak Parti Mersin Milletvekili, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı ve Eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret ederek, kentimizde en büyük sorun haline gelen sanayi siteleri konusunda fikir alışverişinde bulundu ve yer konusunda kendilerine destek olunmasını istedi.
Başkan Dinçer, beraberinde bulunan Mezitli EKK Başkanı Bünyamin Önel’le birlikte TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’a gerekleştirdiği ziyarette,sanayi sitesi konusunu masaya yatırdı. Dinçer, Mersin merkezde ve Mezitli’de bulunan sanayi sitelerinin ihtiyaca cevap veremediğini ve gelişmeye de açık olmadığını ifade ederek, yeni alan belirlenmesinin elzem ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.
Kent içerisinde apartman altlarında görüntü ve gürültü kirliliği yaratan esnafın düzenli sanayi sitelerine taşınması gerektiğine vurgu yapan Başkan Dinçer, “Maalesef sanayi siteleri en büyük acımız. Mersin ve Mezitli sanayi sitelerimiz ihtiyaca cevap vermiyor. Yeni kent planında bizlerinde görüş ve önerileri alınarak sanayi sitesi yer alanlarının belirlenmesini istiyoruz” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Başkan Dinçer ve Önel’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Mersin ve Mezitli’ye modern sanayi sitesi kurulması konusunda gereken hassasiyeti göstereceğini ifade etti.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin ESOB Genel Sekreterler Eğitim Semineri yapıldı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterler Hizmet içi Eğitim Semineri ve esnaf sanatkarların …