Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer “Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi”ne katıldı

Başkan Dinçer “Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi”ne katıldı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Ticaret Bakanlığı koordinesinde Konya Valiliği ve Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenen “Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi” ne katılım gösterdi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen zirvenin açılışına Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya Miletvekili Ziya Altunyalduz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, TESK Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak, Konya ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karabacak, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile çok sayıda oda başkanı ve diğer davetliler katılım gösterdi.

Konya ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karabacak’ın açılış konuşmasıyla başlayan zirvede, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ile Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen fuar ve zirvenin önemini belirten konuşma yaptılar.

Protokol üyeleri açılış sonrası esnaf ve sanatkârlar ile sanayicilerin ürünlerini uluslararası arenada tanıtma fırsatı bulduğu fuarın standlarını gezdiler. Zirve kapsamında ayrıca düzenlenecek çeşitli panellerde, Türkiye’nin önemli iş insanları ve akademisyenleri ahilik kültürünü ele alacak.

Benzer Haber

Dinçer, “Ortak paydamız Mersin”

Mersin’de limanı, serbest bölgesi, ticari alanları ve tarihi dokusuyla kentin kalbi konumundaki Akdeniz’de Balık Pazarı, …