Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Dinçer’den Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a hayırlı olsun ziyareti

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekilleri Veysel Sarı, Ömer Şahbudak ile Birlik yönetim kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın, Mustafa Güçyetmez ile Başkan Danışmanı Mustafa Görgen’in eşlik ettiği ziyarette Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, günün anısına Başkan Gülak’a bir buket çiçek hediye etti.
Ziyarette merkez ilçe Akdeniz’in kentin en sorunlu bölgelerinden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, Akdeniz ekonomisini ayağa kaldırmak için Bit pazarı olarak isimlendirilen Zafer Çarşısı, Yoğurt Pazarı, Kasaplar Çarşısı ve Çamlıbel’de bir dizi çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Konuşmasında eskiyi düzeltmenin çok zor olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, “ Akdenizde trafik ve otopark büyük sorun. Yine mahalle aralarında kalan kaportacı, tamirci gibi işyerleri görüntü ve gürültü kirliliği yaratmakta. Bu düzensiz işyerlerini mutlak suretle düzenli sanayi sitelerine taşımak lazım. Bizler bunun için atılacak her adımı desteklemeye hazırız” dedi.
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a Başkan Dinçer ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kentin 1/1000 lik planlarının yavaş yavaş belirlenmeye başladığını ifade eden Gültak, Bahçe, Kiremethane, Turgutreis gibi mahallelerde en kısa sürede kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceklerini ifade etti. Yine Tırmıl tepesinden Tarsus’a kadar 22 kilometrelik alternatif yol yada hafif raylı sistem projesini hayata geçirmek istediklerini kaydeden Başkan Gültak, daha sonra ise Çay Çilek mahallelerinde kentes dönüşümü başlatmak istediklerini ifade etti. Gültak, Kasaplar Çarşısı, Yoğurt Pazarı, Bit pazarı gibi yerlerde dokuyu bozmadan yeniden düzenlemelerin projeleri kapsamında olduğunun altını çizerken, Çamlıbel’de atıl vaziyette bulunan Marinavista sinemasının Büyükşehir’in bazı birimlerine ev sahipliği yapması için Büyükşehirle görüşme halinde oldukları bilgisi verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin’de kaçak ete izin yok

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin’de son günlerde Büyükşehir …