Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e hayırlı olsun ziyareti

Başkan Dinçer’den Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e hayırlı olsun ziyareti

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük ve dinamik meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Vahap Seçer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Ziyarette kentin şehri emini seçilen Vahap Seçer’in adaylığı süresince kucaklayıcı, hoşgörülü bir seçiml çalışması yaptığına dikkat çeken Başkan Dinçer, “Kozmopolit bir kent olan Mersin kamuoyu ayrıştırıcı olmayan, kucaklayıcı bu söylemlere olumlu yanıt verdi. Sayın Seçer yüzde 45 gibi bir oy oranıyla kentimizin yeni belediye başkanı seçildi. Kendisini temsil ettiğim yetmiş meslek odası ve 65 bin üyem adına tebrik ediyor ve başarı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Seçer’in zor bir görevi devraldığını kaydeden Başkan Dinçer, “Ama bizler biliyoruz ki Sayın Seçer zoru sever. Kendisi bir mücadele adamadır. Uzlaşıcıdır, paylaşımcıdır, kentine ve insanına vefalıdır. Tarsus’dan Anamur’a kadar zor bir coğrafyada tüm kente hizmet verecek olan başkanımıza bu görevinde başarılar diliyoruz ve kentimizin yararına olacak her adımda kendisine destek olacağımızı, işbirliği içerisinde hareket edeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve yönhetim kurulu üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kişilere, zümrelere menfaat sağlamak için değil, esnafından çiftçisine, işçisinden emeklisine tüm kent yaşayanlarına hizmet için bu göreve geldiğini ifade eden Seçer, “ Yüzde 45 gibi bir oy oranıyla bu kente hizmet için bu göreve seçildim. Her iki kişiden birisi bizlere güvenip bizlere oy verdi. Halkımıza bu gövenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yapılacak her işi sizlerle birlikte yapacağız” dedi. Konuşmasının devamında kendisinde bir esnaf çocuğu olduğunu ve ekmeğini bu teşkilattan çıkarttığını kaydeden Başkan Seçer, “ Bende bir esnaf, bir tüccar çocuğuyum. Onun için esnaf teşkilatına daha çok yakınım. Bu kesimi önemsiyorum ve onlara büyük değer veriyorum. Esnafımızın sorun ve beklentilerine anında çözüm üretme adına sizlerin sunmuş olduğu Esnaf Masası projem zaten vaatlerim arasındaydı. Varlık sebebimiz mazaret değil, çözüm üretmek. Bu bağlamda sizlerle birlikte yeni projelere imza atacağız. Bu kentin sanayi sitesi sorunu, ulaşım sorunu var. El birliği içerisinde bunları çözeceğiz. İş dünyasını, esnafı tanıyan, bu kesimin sorunlarını yakından bilen biri olarak sizlerle iş birliği içerisinde olacağız” diye konuştu.

Benzer Haber

Dinçer, “ Normalleşme süreci 1 Haziran’da başlıyor”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına …