Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Emniyet Müdürü Şahne’ye ziyaret

Başkan Dinçer’den Emniyet Müdürü Şahne’ye ziyaret

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, huzur ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yılı nedeniyle Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye kutlama ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekili Ömer Şahbudak, Yönetim Kurulu üyesi Nihat Dağdelen, Disiplin Kurulu Başkanı Aziz Biricik, Disiplin kurulu üyesi Doğan Gündüz, Mersin Büfeciler Odası Başkanı Adem Yaşat ve minibüs kooperatifi yöneticileri Selçuk Kılıç, İbrahim Pişat ve Ayhan Topçu’nun da eşlik ettiği ziyarette Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Başkan Dinçer, “Huzur ve güvenin teminatı olan polis teşkilatımız, dirlik ve düzeni sağlamada üzerine düşen görevi her türlü koşulda başarıyla yerine getirmektedir” dedi. Türk polis teşkilatının devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü ve al bayrağın yüceliğini yüreğinde hissettiğine vurgu yapan Dinçer, “Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğruna canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi başarıyla yerine getirmektedir. Yine bu kutsal görev yerine getirilirken, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen saygı, polisimize olan güveni arttırmada önemli rol oynamaktadır” diye konuştu.

Dinçer şöyle devam etti: “Türk polisi, halkımızın can ve mal güvenliğini, toplumumuzda huzur ve güven ortamını sağlamak, suçun işlenmesini önlemek ve işleyenleri adalete teslim etmek için gece gündüz demeden fedakârca görevlerini yerine getirmektedir. Bugün kentimizde ve ülkemizde sokaklarda rahat, güvenli ve huzurlu bir şekilde dolaşabiliyorsak, bunu olağanüstü gayret gösteren Türk Polis Teşkilatımıza borçluyuz. Devletin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife bilen, gücünü milletimizden ve kanunlardan alan polislerimiz gerektiğinde bu uğurda canını hiçe saymaktadır. Ben bu bağlamda sayın İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Şahne nezdinde tüm polis teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor; bu ulvi görevi yerine getirirken canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyorum”.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’de Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Şahne, “ Halkımızın ve esnafımızla birlikte tüm kentin huzur ve güvenliğini sağlama konusunda polis teşkilatımız 7/24 görev başındadır. Polisimiz bu zorlu görevi yerine getirirken, esnafımızın ve halkımızın kendilerine gösterdiği destek ve güvenden büyük memnuniyet duymaktadır” dedi.
Başkan Dinçer ve beraberindeki heyet daha sonra İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyadin Özer’i de ziyaret ederek polis haftasını kutladılar.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den Kurban Bayramı kutlaması

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesajla tüm esnaf ve sanatkarlar ile Mersinlilerin …