Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Emniyet Müdürü Şahne’ye ziyaret

Başkan Dinçer’den Emniyet Müdürü Şahne’ye ziyaret

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer; Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Birlik Başkanvekili Nesil Aydın ile Yönetim Kurulu üyesi Ömer Şahbudak’ın da eşlik ettiği Başkan Dinçer, ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye hoş geldiniz dileklerini ileterek teşkilatın yapılanması ile bilgi verdi. Başkan Dinçer, “İl genelinde 70 meslek odamız ile bu odalarımıza bağlı 70 bine yakın esnaf ve sanatkarımıza hizmet vermekteyiz. Esnaf ve sanatkarlarımızın yerelde ve genelde çözüm bekleyen sorunlarını çözme gayreti içerisinde hareket etmekteyiz. Bu bağlamda ilimizin mülki amiri başta olmak üzere, emniyet müdürlüğü ve diğer kamu kurum kuruluşları, yerel yönetimler ve STK’larla sürekli dialoglar içerisindeyiz” dedi.

14956013_1125267380902556_1550088672642816926_n

Esnaf teşkilatı olarak halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra yasaların uygulanmasında da en büyük payın sahibi emniyet teşkilatıyla sürekli iç içe olduklarının altını çizen Başkan Dinçer, “Esnafımız vatanına, milletine, bayrağına bağlı, devletine karşı her türlü yasal sorumluluğu yerine getiren bir kesimdir. Bu sorumluluğu yerine getirirken, terör ve asayiş konularında olayların içerisinde yer almamaya azami özen gösterir” diye konuştu.

Mersin’in son yıllarda aldığı yoğun göçün getirdiği olumsuzluklara rağmen, emniyet teşkilatının gösterdiği başarılı çalışmalarla güvenli bir kent olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, “Bu huzur ortamının sağlanmasında en büyük pay polisimize aittir. Esnaf teşkilatı bu huzur ve güven ortamının sağlanmasında, polisimize ve tüm güvenlik güçlerine imkanları ölçüsünde katkı sunmaktadır. Bu özelliğinden dolayı esnafımızın asayiş yönünden daha iyi korunacağından şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ise gösterilen nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, polisin vatandaşın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla 24 saat görev başında olduğunu belirti. Şahne, “Mersin’imizin huzur ve güvenliği için esnaf teşkilatımız başta olmak üzere tüm STK’lar ve kurum kuruluşlarla iş birliği içerisinde olacağız. Amacımız Mersin’e hizmet etmek. Bu bir hizmet davası. Benden önceki Emniyet Müdürümüzün tesis ettiği güven ve huzur ortamını bizlerde sürdüreceğiz” dedi.

Emniyet Müdürü Şahne şöyle devem etti: “insanların güvenlik ihtiyaçlarının karşılanması, karınlarının doyurulmasına kadar önemli bir ihtiyaçtır. Kendini güvende hisseden bir toplumda ise suç olayları en asgariye inecektir. Bu konuda esnafımız ve halkımızın polise destek olması gerekmektedir. Çünkü esnafımızın ve halkımızın desteği olmadan polisin başarılı olması beklenemez. Ben esnaf teşkilatımızca gerçekleştirilen bu ziyaretten dolayı teşekkürlerimi iletiyorum”

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …