Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Jandarma Komutanı Albay Kanat’a ziyaret

Başkan Dinçer’den Jandarma Komutanı Albay Kanat’a ziyaret

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Hüseyin Kanat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekili Nesil Aydın ile Birlik Yönetim Kurulu üyesi Ömer Şahbudak’ında eşlik ettiği ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette  teşkilatın yapılanmasına hakkında kısa bilgi veren Başkan  Dinçer, “Birliğimiz il genelinde örgütlü 70 meslek odasından oluşmaktadır. Bu odalara bağlı 70 bine yakın üyemiz mevuttur.  Üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunması, birlik beraberliğinin sağlanması, yerelde ve genelde çözüm bekleyen sorunlarına katkı sunma amaçlı çalışmalar yapmaktayız” dedi.

dsc_0251

Esnaf teşkilatının kentte örgütlü en büyük sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çeken Başkan Dinçer, “Aile büyük olunca elbette sorunlarda büyük oluyor. Artı geniş bir coğrafyada hizmet veriyoruz. Çamlıyayla’da ki bir esnafımız ile Anamur’da bizden hizmet bekleyen esnafımın talep ve önerilerini anında yerine getirme gayretindeyiz” diye konuştu. Esnaf ve sanatkarların yerelde ve genelde çözüm bekleyen sorunlarına çözüm üretme gayretlerinin yanı sıra, ilin mülki amiri, yerel yönetimler, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşları ile de ikili dialoğlar kurduklarının altını çizen Başkan Dinçer şöyle devam etti :

“ Esnaf ve sanatkarlarımızın sorun ve çözüm önerilerinin yanı sıra mesleki eğitimin gelişimi, gelişen teknolojiye ayak uyumu, güvenlik vb konularda da ilimizdeki kurum ve kuruluş temsilcileriyle ikili ilişkilerimizi daima üst düzeyde tutuyoruz. Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin asayişle ilgili silahlı gücü Jandarma Komutanlığımızla da sürekli iç içeyiz. Sizden önceki komutanlarımızla da sürekli olarak dialog halindeyiz. Bu dialoğumuzu sizle de sürdürme azmi ve gayretinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar hoş geldiniz diyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum” .

Mersin İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Hüseyin Kanat’ta Başkan Dinçer ve yönetimince gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Mahallemizin bakkal amcası, sıcak dost eli esnafımızın örgütlü teşkilatınca gerçekleştirilen bu ziyaret bizleri son derece memnun etmiştir. Bizlerde başta esnaf teşkilatımız olmak üzere diğer STK’lar ve daire müdürlerimizle ikili ilişkilerimizi güçlendirme gayretinde olacağız. İlginizden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …