Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Dinçer’den Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’a hayırlı olsun ziyareti

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle sentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yeniden Mezitli Belediye Başkanlığına seçilen Neşet Tarhan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekilleri Veysel Sarı ve Ömer Şahbudak,Birlik yönetim kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın, Mustafa Güçyetmez ve Danışman Mustafa Görgen’inde eşlik ettiği Başkan Dinçer, günün anısına Mezitli Belediye Başkanı Tarhan’a bir buket çiçek taktim ederek tekrar göreve seçilmesinden dolayı tebrikte bulundu.
Ziyarette Mezitli’ye ikibin işyeri kapasiteli sanayi sitesi ve ikinci el oto galericiler sitesi kazandırmak istediklerini belirten Başkan Dinçer, “Bizler esnaf teşkilatı olarak kentimizin topyekün olarak kalkındırılmasından yanayız.Bu amaç doğrultusunda kamu kurumları ve meslek kuruluşları ile işbirliği içerisindeyiz. Bu hedefimize ulaşmada elbette en büyük payın sahibi belediyelerimiz olacaktır. Mezitli’de sayın başkanımızla bugüne kadar uyum içerisinde çalıştık. Hayata geçirmek istediğimiz sanayi sitesi ve oto galericiler sitesi projemizi bu dönem sonlandıracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başkanımızı tekrar kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Mezitli’ye ekonomiksel ve istihdam alanında kalkındıracak her türlü projeye açık oldukları bilgisi veren Başkan Tarhan, bu bağlamda 1/5 binlik planda Davultepe’nin üst kısmında daha önce Organize Tarım Bölgesi olarak işaretlenen alanı Sanayi sitesine dönüştürme çalışmasında olduklarını ifade etti. Söz konusu bölgeyi harita üzerinde göstererek bilgi paylaşımında bulunan Başkan Tarhan, “ Daha önce sanayi sitesi olarak işaretlenen Çeşmeli otoban girişindeki bölgeyi ise çiçekçilik ve organize tarım bölgesi olarak düşünüyoruz. Yine bölgemize ikinci el oto galericileri de kapsayacçak şekilde geniş bir otomobilciler kompleksi kurulması taraftarıyız” dedi.

Mezitli’de işsizliğin büyük sorun olduğunun altını çizen Başkan Tarhan, “işsizliğe kısmi olarak çözüm olma ve ekonomiye katkı sunulması adına İlçemizde ikinci el kitap satışı ve çiçek satışına koşulsuz izin veriyoruz. Bu bağlamda belli bölgelerde çiçek satış noktaları kurulma taraftarıyız. ” diye konuştu.

Benzer Haber

Dinçer, “ Normalleşme süreci 1 Haziran’da başlıyor”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına …