Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Dinçer’den Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz’a hayırlı olsun ziyareti

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekilleri Veysel Sarı, Ömer Şahbudak ile Birlik yönetim kurulu üyeleri Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın, Mustafa Güçyetmez’in eşlik ettiği ziyarette Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, günün anısına Başkan YIlmaz’a bir buket çiçek hediye etti.

Ziyarette Toroslar Bölgesinde ekonomiyi cansuyu olma anlamında ilçeye bir sanayi sitesi kazandırmak için uzun süre mücadele verdiklerini belirten Dinçer, “ Korukent’in üst kısmında 2 bin işyeri kapasiteli sanayi sitesi için büyük gayret gösterdik.Toprak kurulundan dahi geçirildi. Ancak Büyükşehir meclisi kararıyla söz konusu alan maalesef sanayi sitesinden çıkarılıp konut alanına çevrildi. İnşallah bu dönem sizlerle birlikte Toroslar bölgemize bir sanayi sitesi kazandıracağız. Burada belediyemize özellikle kamulaştırma konusunda büyük görev düşüyor. Hepimiz biliyoruz ki Toroslar bölgemiz konut ağırlıklı ve işyeri sayısı diğer ilçelere göre çok düşük düzeyde. Yine bölgede işsizlik en büyük sorunların başında. Bizlerde ilçemize hem katma değer kazandırma, hemde istihdama katkı sunma adına bir sanayi sitesinin kurulmasını elzem olarak görüyoruz ve bu konuda sizlerin desteğini bekliyoruz. Kurulacak bir sanayi sitesi hem üretime hem istihdama, hemde ilçe ekonomisine büyük katkı sunacaktır” dedi.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’da Başkan Dinçer ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Konuşmasında bölge halkına hizmeti kendine görev bildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “İlk etapta bölgemize üretim ve istihdam siteleri kazandıracağız. Bunun ilk adımını ise tekstilkentle atmayı hedefliyoruz. Sizlerinde bahsettiği üzere bölgemizde işyeri sayısı sınırlı durumda. Belirlenecek bir noktada kurulacak bir sanayi sitesini elbette destekleriz. Nihayetinde bölgemiz ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı sunacak bir çalışma. Bizler kolektif menfaat ortayla koyan her türlü projeyi birlikte hayata geçirme taraftarıyız” dedi.

Benzer Haber

Dinçer, “ Normalleşme süreci 1 Haziran’da başlıyor”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına …