Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Başkan Dinçer’den Vali Ali İhsan Su’ya hoş geldiniz ziyareti

Başkan Dinçer’den Vali Ali İhsan Su’ya hoş geldiniz ziyareti

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya nezaket ziyaretinde bulunarak hoş geldiniz dileklerini iletti.

Birlik Başkanvekili Nesil Aydın ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleri Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Yavuz Selim Madenli, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç ve Mehmet Torun’un eşlik ettiği Başkan Dinçer, ziyarette Vali Su’ya teşkilatın yapılanması hakkında kısa bilgi verdi. Dinçer, “Mersin genelinde birliğimize bağlı 70 meslek odası ve bu odalara kayıtlı 60 bin esnafı temsil etmekteyiz. Bizler esnaf teşkilatı olarak vatanına, milletine, bayrağına bağlı, devletine karşı her türlü yasal sorumluluğunu yerine getiren bir kesimiz. Bir taraftan temsil ettiğimiz esnaf sanatkarlarımızın sorun ve beklentilerine çözüm üretirken diğer taraftan devletimizin temsilcisi siz saygıdeğer Valimiz başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle iyi dialoglar kurma çabasındayız” dedi.

Dinçer, “Bugüne kadar ilimizde görev yapan Valilerimizle çok iyi dialoğlar kurarak ortak proje ve çalışmalara imza attık. Devletimizin şevkatli elini hep yanımızda hissettik. İlimize yeni atanan siz saygıdeğer Valimizle de aynı sıcak dialoğlar içerisinde ortak projelere imza atacağımıza olan inancımız tamdır. Bu bağlamda daha önceki dönemlerde kent merkezinde görüntü ve gürültü kirliliği yaratan esnaf sanatkarların ihtisas sanayi sitelerine taşınması konusunda maalesef istediğimizi elde edemedik. Kent planında ihtisas sanayi siteleri bir türlü işaretlenmedi. Bu konunun sizin döneminizde çözülmesini umut ediyor ve bekliyoruz. Yine Çiçekçilik Organize Sanayi bölgesi kurulması yönündeki çalışmalarımıza devlet olarak gereken desteği göstereceğinize inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm esnaf sanatkar teşkilatım adına sizlere hoş geldiniz dileklerimi iletiyor, saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’da esnaf sanatkar teşkilatının ilimizde zirve kuruluşu Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyelerince gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Su kenti ve kent dinamiklerini tanıma çalışma içerisinde olduğunu kaydederek, “Devletimizin şevkat eli esnafımızın yanında olacaktır. Esnaf sanatkarlarımız büyümenin fidanlığı. Sizlerin ayakta kalması, kepenklerinizin açık olması bizler için büyük önem taşıyor. Temsil ettiğiniz kesimin sorun ve beklentilerine çözüm üretme adına Valilik olarak büyük hassasiyet göstereceğiz” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Dinçer, “Vergide yapılandırma fırsatını kaçırmayın”

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör ve grup müdürlerinin hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğu Mersin ESOB …