Ana Sayfa / Haberler / Çağdaşkent’te modern semt pazarının açılışı yapıldı

Çağdaşkent’te modern semt pazarının açılışı yapıldı

Mersin merkez Toroslar ilçesi Çağdaşkent Mahallesinde 4,5 dönüm arazi üzerine kurulan ve 145 pazarcı esnafının yararlanabildiği kapalı semt pazarı pazarcı esnafına verilen kahvaltılı törenle hizmete açıldı.

Modern semt pazarı açılış törenine Toroslar Belediye Başkanı ve Büyükşehir Başkan adayı Hamit Tuna, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Mersin Camcılar Odası Başkanı Mehmet Torun ile siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve pazarcı esnafı katılım gösterdi.

Törende konuşan Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur göreve geldiği günden bugüne temsil ettiği pazarcı esnafının en iyi koşullarda hizmet vermesi adına çalışma yaptıklarını belirterek, “ “Şahsım ve yönetim kurulum adına Pazarcılar Esnaf Odası olarak Hamit Tuna Başkanımızla göreve geldiğimiz günden bugüne kadar hep uyum içerisinde çalıştık. Yoğunluk olarak en fazla modern kapalı semt pazarı açılan bölgelerden bir tanesi Toroslar Belediyesi’nin hizmet alanıdır. Başkanımızın modern semt pazarı ile ilgili çalışmaları takdire şayandır.Pazarcı esnafımızın yanında olmuştur.Halkımıza çağdaş ortamlarda alışveriş yapmalarına olanak sağlayan Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’de pazarcı esnafının kış demeden, yağmur çamur demeden, sabahın seyrinden akşamın geç vaktine kadar Mersin halkına hizmet verdiğini ifade ederek, “Bu cefakar, vefakar kesimin modern semt pazarlarında hizmet vermeye hakkı yok mu “diye sordu. Konuşmasını “esnafın halinden esnaf anlar” diye sürdüren Başkan Dinçer, “Sayın Hamit Başkanımız esnafımızın içerisinden çıkmış ve birlikte teşkilatımızda hizmet verdiğimiz değerli bir isim. Toroslar bölgesini bugün modern semt pazarlarıyla tanıştıran bir başkan. Esnafın içinden çıkınca esnafın sorunlarına hakim. Bizi bizim sorunlarımızı yaşayan anlar ve çözüm üretir. Esnafımızın işi belediyelerle, her sorunun çözüm adresi belediyeler. Bu bağlamda Toroslar bölgemizdeki esnafımız oldukça şanslı. Bizleri anlayan dinleyen ve çözüm üreten bir başkanımız var. Bugün Akdeniz bölgemizde kapalı bir semt pazarımız yok. Kuracak alan dahi yok. Ben bu anlamda her fırsatta esnafımızın yanında olan ve esnafın sorunlarını kendi sorunu olarak bilen sayın başkanımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Pazarcı esnafının daha modern ortamlarda hizmet verebilmesi ve vatandaşın da daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmelerine vesile olmak amacıyla bugüne kadar 10 adet modern kapalı semt pazarı ve 1 adet üretici pazarı inşa ettiklerini ve üç kapalı semt pazarının da hizmete sunmak üzere oldukları bilgisini veren Başkan Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak pazarcı esnafımızın modern semt pazarlarına kavuşması ve daha sağlıklı ve hijyenin ortamlarda hizmet vermesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahallerimizdeki zemin ve sosyal donatı alanlarını düzenleyerek, eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz.Halkımız ve esnafımız hizmetin en güzeline layıktır. Biz sizler için varız. Sizlere yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Daha sonra ise Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur tarafından günün anısına Birlik Başkanı Talat Dinçer ile Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya bir buket çiçek taktim etti. Daha sonra Başkan Tuna, Birlik Başkanımız Talat Dinçer ve Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur açılışı yapılan semt pazarını gezerek esnafa hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den 19 Mayıs kutlaması

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesajla 19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor …