Ana Sayfa / Haberler / Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcılığı Mesleğine Yönelik Hazırlanan Ulusal Yeterlilik Taslağı Görüş Sürecinde

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcılığı Mesleğine Yönelik Hazırlanan Ulusal Yeterlilik Taslağı Görüş Sürecinde

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Cep Telefonu Tamirciliği alanındaki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizi ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında 25/04/2018 tarihinde “Cep Telefonu, Tamir, Bakım ve Onarımcısı” mesleğinde Ulusal Yeterlilik hazırlanmasına yönelik protokol imzalanmıştır.

Bu kapsamda söz konusu meslekleri icra eden, pratik algoritması gelişmiş, cep telefonlarına yönelik yazılımsal ve donanımsal arızaların tespiti ve onarımı konusunda tecrübeli teknik personel, usta ve yönetici pozisyonunda görev yapan deneyimli kişilerden oluşan bir ekiple birlikte çalıştay gerçekleştirilerek ilgili mesleğe yönelik taslak ulusal yeterlilik hazırlanmıştır. Hazırlanan bu taslak yeterlilikler için ölçme, değerlendirme ve pilot sınav çalışmaları halen sürdürülmektedir.

Hazırlanan “Cep Telefonu, Tamir, Bakım ve Onarımcısı” ulusal yeterliliği (taslak) görüş ve değerlendirmelerinize sunulmaktadır. Taslak ulusal yeterliliğe yönelik görüş ve değerlendirmelerin aşağıda sunulan ilgili görüş formu üzerine belirtilerek, sezgin@mersinesob.org.tr e-posta adresine 18 Ekim 2017 tarihine kadar iletilmesini rica ederiz.

Cep Telefonu, Tamir, Bakım ve Onarımcısı / Seviye 4 ulusal yeterlilik taslağını indirmek için tıklayınız.

Cep Telefonu, Tamir, Bakım ve Onarımcısı / Seviye 4 ulusal yeterlilik taslağı görüş formunu indirmek için tıklayınız.

Detaylı bilgi için iletişim bilgileri:

Sezgin AKPINAR
sezgin@mersinesob.org.tr
0324 238 94 00 (116 dahili)

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

İl Jandarma Komutanı J. Alb Uçar’dan Başkan Dinçer’e iade-i ziyaret

Mersin İl Jandarma Komutanı J. Albay Hasan Basri Uçar, bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve …