Ana Sayfa / Haberler / CHP Yenişehir adayı Özyiğit’ten Başkan Dinçer’e ziyaret

CHP Yenişehir adayı Özyiğit’ten Başkan Dinçer’e ziyaret

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret etti.

Birlik Başkanvekili Ömer Şahbudak’ında hazır bulunduğu ziyarette Abdullah Özyiğit’ e adaylığının hayırlı olması dileğinde bulunan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “ Bizimkisi ekmek davası, bunun için yerel yönetimler bizler için büyük önem taşıyor. Yerel yönetime talip olan adayların esnafla, sivil toplum kuruluşlarıyla, meslek kuruluşlarıyla uyum içerisinde çalışması büyük önem arz ediyor” dedi. Esnafın yaşadığı sıkıntıların ortada olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Öncelikle artık mahalle aralarında apartman altlarında gayri sıhhi şartlarda hizmet veren tamirci, kaportacı, mobilyacı vb meslek kuruluşlarını sanayi sitelerine taşımanın zamanı geldi. Bizler yerel yönetimlerden bizlere yer göstermelerini talep ediyoruz. Yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz ama maalesef yerel yönetimlerden gereken ilgiyi göremedik. Beklentimiz adaylarımızın bu konuya karşı duyarlı olmaları ve bu konu hakkında taşın altına elini sokmaları” dedi.

Abdullah Özyiğit’in esnafa yakın bir isim olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Kent merkezinde kronik hale gelen görüntü, gürültü ve kimyasal kirliliğini ne yaparsanız yapın önleyemezsiniz. Bu para cezasıyla, kapama cezasıyla olacak bir iş değil. Bunun tek çaresi var bu esnafın sanayi sitesine taşınması. Bunun için bizlere yer gösterilmeli, kentimize yakışır modern sanayi siteleri ilimize kazandırılmalı. Bunun yanı sıra devasa alışveriş merkezleri ile market zincirler esnafımıza büyük zarar veriyor. Bu konularda sayın Özyiğit’in seçilmesi halinde gereken desteği bizlere vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu ve bir grup partili de eşlik ettiği CHP Yenişehir Başkan adayı Abdullah Özyiğit’te esnafa büyük önem verdiğini ifade ederek, “ Geçmişte Eczacılar Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanlığı yapmamdan kaynaklı meslek kuruluşlarına büyük önem vermekteyim. Sizlerinde belirttiği gibi artık apartman altlarında görüntü gürültü kirliliği yaratan işyerleri bu kente yakışmıyor. Kaportacıyı, tamirciyi apartman altlarında tutmanın bir mantığı yok. Bunlar mutlak suretle sanayi sitelerine taşınmalı. Bunun yanı sıra bizler seçilmemiz halinde market zincirler arasına mesafe şartı koyarak, esnafımızın mağduriyetini önlemeye çalışacağız. Her sokağı esnafımız ve halkımız için cazibe merkezleri haline getirme gayretinde olacağız. Esnafı ve halkımızı mağdur etmeden çözüm üreten yerel yönetim anlayışını sergileyeceğiz” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Vali Su’dan Başkan Dinçer’e nezaket ziyareti

Mersin Valisi Ali ihsan Su, bünyesinde kurulu bulunan 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle …