Ana Sayfa / Haberler / Dinçer, “30 Ağustos Türk Ulusunun kahramanlık destanıdır”

Dinçer, “30 Ağustos Türk Ulusunun kahramanlık destanıdır”

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkası olan 30 Ağustos Zaferi’nin Türk Ulusunun kendisini köleleştirmek isteyen emperyalist güçlere karşı top yekün savaşarak kazandığı zafer destanı olduğunu vurgulayan Başkan Dinçer, “ Bu zaferle sadece vatan toprakları kurtarılmamış, Aziz Milletimiz bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini ve bayrağımızın gönderden indirilmeyeceğini dünyaya göstermiştir” dedi.
Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Başkan Dinçer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan, Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkası olan 30 Ağustos Zaferinin, Türk ulusunun, kendisini köleleştirmek isteyen emperyalist güçlere karşı, top yekun savaşarak kazandığı zafer destanı olduğunu da ifade ederek şunları söyledi:

“Ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesi tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Mondros ve Sevr ile kendisine dayatılmak istenen ağır koşulları kabul etmeyen Türk Ulusu, Yüce Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlattığı kurtuluş mücadelesini 30 Ağustos’ta kesin zaferle sonuçlandırmıştır. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini, bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.”
Başkan Dinçer şöyle devam etti. “ Bugün Türkiye Cumhuriyeti dayandığı demokratik, laik, ve sosyal hukuk devleti niteliği ve dünyada yaşanan gelişmelere açık dinamik yapısıyla yoluna hızla devam etmektedir. Büyük zaferin bu mutlu yıl dönümünde, yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu, sayıları milyonları aşan tüm esnaf ve sanatkârlarımız adına bir kez daha kutluyorum. Bu bağlamda ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan ve devlet adamı Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet ve şükranla anıyorum. Büyük zaferin 96. Yıldönümü kutlu olsun”

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …