Ana Sayfa / Haberler / Dinçer, “Esnaf güçlü olursa Türkiye güçlü olur”

Dinçer, “Esnaf güçlü olursa Türkiye güçlü olur”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin merkeze 110 km uzaklıkta Torosların zirvesinde 1050 rakımlı tepede kurulu Çamlıyayla İlçesine çıkartma yaptı. Başkan Dinçer, İlçede kurulu Çamlıyayla Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Sakallı ile Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’ya yaptığı ziyaret sonrası ilçede ticari faaliyetini sürdüren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.

Birlik Başkanı Dinçer; Çamlıyayla Esnaf Odası Başkanı Emin Sakallı’nın da eşlik ettiği ziyarette ilçe esnafının sorun ve beklentileri yerinde dinledi. Esnaf ve sanatkarların yazlık bölge olmasından kaynaklı sadece yaz dönemi ticari faaliyet sürdürdüğü ilçenin dezavantajlı bir bölge olduğunu belirten Dinçer, ,”Çamlıyaylamızda ticari hayat üç ayla sınırlı. Kışın esnafımız maalesef iş yapamıyor. İş yapamayınca da devletine karşı olan sorumluluğunu tam olarak yerine getiremiyor” dedi.

Güçlü esnafın güçlü ülkenin temelini oluşturduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, “Bu nedenle esnaf ve sanatkarlarımızın başta vergi yükü olmak üzere sırtındaki yükler azaltılmalı, rekabet şansı arttırılmalı, teşviklerle desteklenmelidir. Özellikle dezantajlı bu bölgelerdeki esnaf ve sanatkarların ayakta kalması için özel teşvikler verilmelidir” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Dinçer, “Son on yılda 2,5 milyar liralık milli servet çöpe gitti”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yanlış yer ve meslek …