Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Dinçer, “Herkes kazancı oranında vergilendirilmeli”

Dinçer, “Herkes kazancı oranında vergilendirilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması gerektiğini belirterek, vergisiz kazanca izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Dinçer, en büyük özlemlerinin ise herkesin kazancına göre vergilendirilmesi olduğunu kaydetti.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artıtırlaması gerektiğini belirtirken, en büyük beklentilerinin her kesin kazancı oranında vergilendirilmesi olduğunu söyledi.

Bu yıl 23. Düzenlenen Vergi Haftası kapsamında Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, Grup Müdürü Bahadır Balcılar,  Grup Müdürvekilleri Osman Çelik, Orhan Şener, Toros Vergi Dairesi Müdürü Aynur Ata, İstiklal Vergi Dairesi Müdürü Ayşe Çetenak ve Liman Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Nur Yürek, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Burada hafta ile ilgili bilgi veren Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 1990 yılından beri 23 senedir Vergi Haftası’nın şubat ayının son haftası kutlandığını belirtti. Vergi Haftasının amacının toplumda daha çok vergi bilincinin arttırılması,  verginin tabana yayılması ve vergiye gönüllü uyumluluk sağlanması olduğunun altını çizen Aksoy, “Bu amaç doğrultusunda verginin tarafları olan meslek teşekküllerinin temsilcilerini ziyaret ediyor ve bazı etkinlikler düzenliyoruz” dedi.  Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy ayrıca hafta ile birlikte verginin taraflarının temsilcilerinin görüşlerine başvurulup, mevzuattaki tereddütlerin tespit edilerek sorunu çözümü noktasında ortak hareket edildiğini sözlerine ekledi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Dinçer ise yaptığı konuşmada verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması gerektiğini belirterek, vergisiz kazanca izin verilmemesi gerektiğini söyledi.Konuşmasının devamında verginin kutsal olduğunu ve herkesin kazancı oranında vergisini ödemesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Dinçer, “ Sayın Başkanımız ilimize atandığı günden beri esnaf teşkilatımızın vergisel sorunlarının çözümü konusunda büyük gayret gösterdiler. Yerelde karşılaştığımız sorunların çözümünde kendilerinin büyük yardımlarını gördük. Genelde karşılaştığımız sorunları da Ankara’ya taşıyıp çözümü konusunda baskı unsuru oluyoruz” dedi. Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, vergi haftasının sadece vergi dairesi çalışanlarının değil, tüm vergi mükelleflerinin haftası olduğuna vurgu yaparak, “Hafta kapsamında amaç tabiî ki esnafı bilinçlendirerek vergi toplamak ve vergiyi  tabana yaymak. Ama bizlerin en büyük özlemi herkesin kazancı oranında vergilendirilmesidir. Bu duygu ve düşünce doğrultusunda gerçekleştirilen ziyaretten büyük memnuniyet duyduğumu belirtiyor, vergi Dairesi çalışanlarımızın ve esnafımızın vergi haftasını kutluyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

Yapılan konuşmaların ardından Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy günün anısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’e bir buket çiçek hediye ederken, üzerinde 23. Vergi haftasını anlatan amblemin bulunduğu yaka kokartı taktı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 …