Ana Sayfa / Haberler / Dinçer’den Baro Başkanı Yeşilboğaz’a ziyaret

Dinçer’den Baro Başkanı Yeşilboğaz’a ziyaret

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı ziyaret ederek yeni adli yılı kutladı ve yeni adli yılın tüm hukuk camiasına, avukatlara, hakim, savcı ve halkımıza hayırlı olması dileğinde bulundu.

Birlik Başkanvekili Ömer Şahbudak’ında eşlik ettiği Birlik Başkanı Talat Dinçer, ziyarette yaptığı konuşmada avukatların ve baroların demokrasinin, adaletin güvencesi olduğunu belirtti. Yargıda kalitenin sağlanması için kaliteli bir hukuk eğitiminin önemli yer tuttuğunu ifade eden Başkan Dinçer; “ Bu duygu ve düşüncelerle yeni adli yılınızı kutluyor; yargı camiasındaki tüm sorunların çözüme kavuşturulması düşüncesiyle yeni adli yılın ülkemize, milletimize, hukuk camiamıza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında teşkilatın yapılanması hakkında da kısa bilgi paylaşımında bulunan Başkan Dinçer, “Bizler il genelinde kurulu 69 meslek odasına bağlı 60 bin esnaf ve sanatkarı temsil ediyoruz. Esnaf temsilcileri olarak ilimizdeki mülki amirlerimiz, resmi daireler, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu bağlamda Mersin baromuzla da birlik ve beraberlik içerisinde işbirliğimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’da Başkan Dinçer ve Şahbudak’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Yeni adli yılın ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunan Yeşilboğaz “Yeni adli yılda demokratik hak ve özgürlüklerin toplumun tüm bireyleri için geçerli olmasını, yargı camiamızdaki tüm sorunların çözüme kavuşmasını, insana, doğaya ve hayvanlara yönelik şiddetin son bulmasını temenni ediyor, yeni adli yılın ülkemize, meslektaşlarımıza, hukuk camiasına ve adalet bekleyen tüm yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Baro olarak adaleti eksiksiz yerine getirme adına mesleki eğitime büyük önem verdiklerini kaydeden Yeşilboğaz, bu bağlamda eğitim seminerlerinin çalışmasına başladıklarını sözlerine ekledi. Ziyarette Mersin Barosunca düzenlenecek eğitim seminere katılmak üzere kente gelen Denizli Barosu avukatlarından Av Adil Giray Çelik’te hazır bulundu

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Vali Su’dan Başkan Dinçer’e nezaket ziyareti

Mersin Valisi Ali ihsan Su, bünyesinde kurulu bulunan 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle …