Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Dinçer’den Cumhuriyet yürüyüşüne davet

Dinçer’den Cumhuriyet yürüyüşüne davet

 

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık ateşini yakıp,  laik ve demokratik cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutlayıp, aynı gün Tevfik Sırrı Gür Stadı önünden başlayıp Cumhuriyet Alanında son bulacak olan  Cumhuriyet yürüyüşüne tüm halkımızı ve esnaf sanatkarları davet etti.

Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Ulu önder Atatürk’ün Samsun’da bağımsızlık ateşini yakarak, laik ve demokratik cumhuriyetimizin ilk temelinin atıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Dinçer, yayınladığı mesajında 19 Mayıs’ın Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gün olduğunu ifade ederek, “ Türkiye’mizi çağdaş, uygar bir yaşama yönlendiren Mustafa Kemal Atatürk, bu günü Cumhuriyetimizi emanet ettiği  gençlerimize armağan ederek, gençliğe duyduğu güven ve verdiği önemi ortaya koymuştur” dedi.

Ulu Önder’in Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşinin üzerinden 93 yıl geçtiğinin altını çizen Başkan Dinçer, “ 19 Mayıs ülkemizi işgal eden güçlere karşı ulusca verdiğimiz bağımsızlık ve hürriyet mücadelemizin en anlamlı sembolüdür. Milletimizin göz bebeği olan gençlerimizin her zamankinden fazla sorumluluklarının bilincinde olacağını ve Ulu Önderin emanetine sahip çıkacaklarına inancımız tamdır.  Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Başkan Dinçer, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle aynı gün saat 09.00’da Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde başlayıp, Cumhuriyet Alanında son bulacak olan Cumhuriyet yürüyüşüne tüm halkımız ile esnaf sanatkarları davet ederek sözlerini noktaladı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 …