Ana Sayfa / Haberler / Dinçer’den Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yılına kutlama

Dinçer’den Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yılına kutlama

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Esaret altındaki milletimizin, Başkomutan Atatürk önderliğinde “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla verdiği mili mücadele sonrası Yüce Türk Milletine kendi vatanı üzerinde bağımsız yaşama iradesini sunan Cumhuriyetimizin 92. Yılını kıvanç ve gururla kutluyoruz” dedi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yayınladığı mesajla “”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” esası üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yılını kutladı. Dinçer, Milletimize kayıtsız şartsız bağımsızlığı sağlayan Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkmalıyız” dedi.

Mesajında,  esaret altındaki yüce Türk Milletinin Atatürk önderliğinde verdiği  destansı mücadeleyi,  zaferle taçlandırdığına dikkat çeken Dinçer, “ Bağımsızlık mücadelemizin en önemli kazanımı olan Cumhuriyetimizin 92. Yılı kutlamanın onur ve gururu içerisindeyiz.  Yüce Atatürk önderliğinde kazanılan mili mücadelemiz, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Yaşanılan tüm zorluk ve imkansızlıklara karşın, inanç ve kararlılık örneği ile kazanılan bu zafer, milletimize özgürlük ve bağımsızlığı, kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini  armağan etmiştir. Türk milletinin özgüvenini ve hep birlikte güçlü yarınları kurma iradesini yansıtan Cumhuriyet; her alanda ilerlemenin kaynağı ve çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyarak ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir” diye konuştu.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine bugün her zamankinden daha büyük önem verilmesi gerektiğine dikkat çeken Dinçer, “ Yüce Türk Milleti, kendisine emanet edilen ve uygar dünyadaki saygın yerinin gurur abidesi olan Cumhuriyete sonsuza dek sahip çıkacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle başta yüce Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yılını yürekten kutluyorum” şeklinde açıklamasını noktaladı.

 

Benzer Haber

Dinçer, “ Berbere, terziye, manava doktor şartı getiren uygulama en az bir yıl ertelenmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 2012 yılında çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu …