Ana Sayfa / Haberler / Dinçer’den seri imalatçı esnafa ucuz enerji çağrısı

Dinçer’den seri imalatçı esnafa ucuz enerji çağrısı

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, seri üretim yapan imalatçı esnafının ilgili mesleki odasınca hazırlanan ve Birlikçe onaylanan Kapasite Raporu ile İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne başvurarak Sanayi Sicil Belgesi alması halinde kullandığı enerjiden yüzde 25 oranında indirimden yararlanma imkanı elde edeceğini  belirterek, seri imalatçı esnafın bu fırsatı değerlendirmesini istedi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İl Bilim Sanayi Teknoloji Müdürlüğüne atanan İzzet Erdoğan’a gerçekleştirdiği hayırlı olsun ziyaretinde,  seri imalatçı esnafa ucuz enerjiden yararlanma çağrısında bulundu.

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Şahbudak ve Nazmi Kunt ile Danışman Mustafa Görgen’inde hazır bulunduğu hayırlı olsun  ziyaretinde  İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İzzet Erdoğan’a kurumsal yapı hakkında bilgi veren Başkan Dinçer, “Birliğimiz; il genelinde kurulu 72 meslek odası ile 80 bin esnaf ve sanatkarımıza hizmet vermektedir.  Bir yıl öncesine kadar hiyerarşik olarak Sanayi ve Ticaret il Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetimizi sürdürüyorduk. Ancak yeni bakanlıkların kurulması ile esnaf teşkilatımız Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlandı. İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile olan geçmişteki ilişkilerimizi kopmadan sürdüreceğiz.  Biz bir aileyiz ve esnaf teşkilatımız sizin evinizdir. Yeni görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

UCUZ ENERJİNİN YOLU KAPASİTE RAPORUNDAN GEÇİYOR

Konuşmasının devamında kapasite raporu alan seri imalatçı esnafının kapısını çalacağı kurumun yine Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü olacağını kaydeden Başkan Dinçer,  “Seri üretim yapan veya diğer işletmelere yönelik ara mal üretimi gerçekleştiren seri imalatçı esnafımız, ilgili mesleki odasınca  hazırlanan ve Birlikçe onaylanan Kapasite raporu almaya hak kazanır. Seri imalatçı esnafımız, rapor alındığı tarihten itibaren iki ay içerisinde Bilim Sanayi Teknoloji Müdürlüğüne başvurarak sanayi sicil belgesi almak zorundadır.  Sanayi Sicil Belgesi almaya hak kazanan seri imalatçı esnafımız ise bu belge ile TEDAŞ’a müracaat etmesi halinde enerjiden yüzde 25 oranında indirim hakkı kazanmaktadır. Bugüne kadar sanayi sicil belgesi olmamasından dolayı pahalı enerji kullanan seri imalatçı esnafımızı  bu imkandan yararlanmaya davet ediyoruz” diye konuştu. Başkan yine kapasite raporunda yapılan her değişikliğin bir ay içerisinde müdürlüğe bildirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İŞLEMLER ÜCRETSİZ

İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İzzet Erdoğan’da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ayağımızın tozuyla geldiğimiz Mersin’de bizi ilk ziyaret edenler esnaf teşkilatı oldu. Birlik Başkanımız Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyelerine bu nazik davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Müdür Erdoğan, Başkan Dinçer tarafından dile getirildiği üzere imalatçı esnafının kapasite raporu ile her türlü işlemlerinin kendilerince gerçekleştirildiğini ifade ederek, yapılan başvurularda ise hiç bir ücret alınmadığına vurgu yaptı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …