Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Erdemli Esnafı yeniden “Halil Metik” dedi

Erdemli Esnafı yeniden “Halil Metik” dedi

Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Halil Metik ve ekibi bir hizmet dönemi için daha vize aldı.

Gökkuşağı düğün salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, Birlik Yönetim kurulu üyeleri Nesil Aydın, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Mustafa Köç, Mersin Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Tömük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler, Erdemli Sanayi Sitesi Ali Günay, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ile siyasi parti temsilcileri ve oda üyeleri katılım gösterdi.
Oy birliğiyle Divan başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in, divan heyetine ise Nesil Aydın, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan ve Mustafa Köç’ün getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik’in açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okunan geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem çalışma raporu ve tahmini bütçe genel kurul üyelerince oy birliğiyle kabul gördü. Gündem maddelerinin görüşülüp sona ermesi sonrası gündem dışı konuşan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, vatanımızı ve huzurumu korumak için Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin’de başlatılan Zeytindalı operasyonuna değinerek, “Afrinde gözünü kırpmadan görev yapan tüm ana kuzularının Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Dualarımız ve kalbimiz şanlı ordumuzla” dedi. Dinçer daha sonra esnaf ve sanatkarlara yönelik son gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Basit usulün kaldırılması yönünde Başbakanlıkça çalışma başlatılması doğrultusunda ilgili bakanlıklara talimat verildiği bilgisini aktaran Dinçer, “Yine tüm ticari araçlarda ÖTV’nin kaldırılması için çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra hükümetimizce esnaf kefalet kooperatifleri kanalıyla 10 yıl vadeli 500 bin lira limitli işyeri edinme kredileri verilmeye başlandı. Bunlar esnafımız için güzel çalışmalar” dedi.
Daha sonra ise Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ile Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Niyasi Yıldız’da konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Halil Metik ve ekibi bir hizmet dönemi için daha üyelerinden güven oyu aldı. Halil Metik Başkanlığındaki Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Necati Uğuz, Muhsin Serin, Emin Göksel Hakan Demir, Ahmet Aksay, Ömer Erol, Celalettin Akbuz, Ali Doğan, İbret Güçüş ve Hasan Uygur yönetim kurulu, Ömer Yel, Veysel Taner ve Duran Teker ise denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …