Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Esnaf demokrasi sınavında

Esnaf demokrasi sınavında

Mart ayı sonuna kadar gerçekleşecek oda genel kurullarında yapılacak seçimlerin esnaf ve sanatkarların ahilikten gelen geleneğini yaşatarak, kırmadan, kırılmadan sadece esnafa hizmet adına güzel bir atmosferde geçmesi dileğinde bulunan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer,”Esnaf sanatkarlarımızın bugüne kadar sürdürdüğü birlik ve beraberliği seçim sandığına yansıtarak demokrasinin en güzel örneğini sergilemelerini bekliyoruz” dedi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 70 meslek odasında genel kurul süreci başladı. Birliğe bağlı 70 meslek odası Mart ayı sonuna kadar genel kurullarını tamamlayacak ve yaklaşık 50 bin esnaf sandığa giderek oy kullanacak.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, genel kurul öncesi Birliğe bağlı tüm odaları tek tek gezerek genel kurul sürecinde takip edilmesi gereken işlemlerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan Dinçer, “Çamlıyayla’dan Anamur’a, Silifke’den Gülnar ve Mut’a kadar çok geniş bir coğrafyada kurulu bulunan meslek odalarımız Ocak ayının ilk haftasından başlamak üzere 31 Mart 2018 tarihine kadar yargı denetiminde genel kurullarını gerçekleştirecekler. Bu genel kurullarımızda 50 bin esnafımız sandığa giderek bir dönem daha hizmet verecek olan başkan, yönetim ve denetim kurulu üyelerini seçecekler. Ben bugüne kadar başkan, yönetim ve denetim kurulunda görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve yeni genel kurullarında kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmasının devamında genel kurulların esnaf odaları başkan, yönetim ve denetim kurullarının üyelerine karşı hesap verme süreci olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Esnaf ve sanatkarlarımız ahde vefa sahibidir. Kendisine verilen hizmeti unutmaz. Üyeleri menfaatine çalışma yapan oda başkanlarımız yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz alnı açık, başı dik olarak üyelerinin karşılarına çıkacaktır. Genel kurul sürecinde yapılacak seçimlerde esnaf sanatkarlarımızın ahilikten gelen geleneğini yaşatarak, kırmadan, kırılmadan sadece esnafa hizmet adına güzel bir atmosferde seçim gerçekleştirmelerini temenni ediyorum. Yine esnaf ve sanatkarlarımızın bugüne kadar gösterdiği birlik ve beraberliği seçim sandığına yansıtarak demokrasinin en güzel örneğini sergilemelerini bekliyorum. Genel kurullarımızda esnaf adına hizmete talip olan tüm adaylara şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin esnafının SGK ile ilgili sorunları Çalışma Bakanlığı’nda

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer; temsil ettiği esnaf ve …