Ana Sayfa / Haberler / ESOB Başkanı Dinçer ve Tarsus Belediye Başkanı Can kahveci esnafıyla buluştu

ESOB Başkanı Dinçer ve Tarsus Belediye Başkanı Can kahveci esnafıyla buluştu

Kahvehanelerin mahallenin, sohbet ve sosyal yaşamın temelleri arasında yer aldığını belirten Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, “Devletine hiçbir şekilde yük olmayan, yanında çalıştırdığı elemanla istihdama ve ekonomiye katkı sağlayan kahveci esnafımızın ekmeğini savunmak ve daha iyi noktaya gelmesi adına güç birliği içerisinde birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odasınca verilen kahvaltılı sohbet toplantısında kahveci esnafıyla bir araya geldi.
İlçede kurulu çok sayıda oda başkanı ve kredi kefalet kooperatifi başkanlarının da katılım gösterdiği buluşmada konuşan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci’nin kahveci esnafının beklentilerine uygun toptan hizmet, ucuz ürüne erişim, girdi maliyetlerinin minimum seviyeye çekilmesi yönündeki girişim ve anlaşmalarını taktirle karşıladıklarını söyledi. Dinçer, “Kahveci esnafımız bu toplumun sosyal bir yönüne hizmet eden önemli bir kesimdir. Kahveci esnafımız hiçbir şekilde devletine yük olmadan, istihdam sağlayarak, ekonomiye katkı sunmaktadır. Mahallede sohbet ve sosyal yaşamın temeli olan kahvehanelerimizde esnafımızın başta sigara yasağı ve cezaları olmak üzere yaşadığı tüm sorunları yakından biliyoruz. Bu sorunların ihmal edildiğini de yakından takip ediyoruz. Haksız uygulamalar, girdi maliyetlerinde ki artışla esnafımız çok zorlanıyor. Hep birlikte el ele vererek kahveci esnafımızın daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışacağız. Ekmeğini çay ocaklarından, kahvehanelerden kazanan esnafımızın ekmeğini savunmak adına mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz.Ben bu organizeyi yaparak bizleri esnafımızla buluşturan Oda Başkanımız Halil Şeker ile davete katılım gösteren Sayın Belediye Başkanımız Şevket Can ve tüm oda, kooperatif başkanlarımız ve kahveci esnafımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’da Şehri birlikte yönetmek adına her hafta değişik esnaf grubuyla bir araya geldiklerini, sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Bu tür toplantıların verimli geçtiğini ifade eden Başkan Can, “Biz yerel yönetim olarak, yönetim anlayışımız birlikte yönetmektir. Şehrimizi vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, oda ve dernek başkanlarımızla birlikte yönetiyoruz. Yönetmeye de devam edeceğiz. 2014 seçimlerinden önce Tarsus Belediyesi sadece şehir içine hizmet veriyordu. Bu da 45 mahalleyi kapsıyordu. Büyükşehir yasasıyla birlikte 2014 seçimlerinden sonra bu rakam 179 mahalleye çıktı. Bununla birlikte gelirimizde yetkimizde azaldı. Ama biz belediyeciyiz ve bu işi biliyoruz”dedi. Başkan Can, şöyle devam etti :

“Bizim hizmetle ilgili bir sıkıntımız endişemiz yok. Biz içinizden biriyiz. Şehrimiz yapılanı yapılacak olanı bilen kişiyiz. Bir ata sözü vardı çıraklığını yapmadığın bir işin ustalığını yapamazsın. Biz bu işin çıraklığından geliyoruz. Mutfağından geliyoruz. Şehrimizde köylerimizde mahallelerimizde ayırmadan, ayrım yapmadan, hakkaniyeti uygulayarak şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz. Dini, dili, ırkı, memleketi ne olursa olsun Tarsus’ta yaşayan herkese hizmet ediyoruz. Allah rızası için çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. Doğup büyüdüğüm şehre hizmet etmeyi bana nasip ettiği için Cenab-ı Hakk’a ne kadar şükretsem azdır. Yaşadığımız toprakların kıymetini bilelim. Bizim gidecek bir yerimiz yok. Gitmeye de niyetimiz yok” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Tarsus’ta esnaf odaları tek çatı altında

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in Tarsus’ta dağınık vaziyette hizmet …