Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Fikirler hayal olmaktan çıkıyor

Fikirler hayal olmaktan çıkıyor

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer,  iki proje uzmanının istihdam edildiği proje ofisinin 72 mesleki oda ve 70 bin esnaf ve sanatkarın fikirlerini hayal olmaktan çıkarmak adına danışmanlık yaparak farklı alanlardaki proje duyurularını daha hızlı ve yaygın hale getirmek için en iyi şekilde hizmet vereceğini söyledi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizi yerelde ve uluslar arası alanda ekonomik, toplumsal ve kültürel yönden etkinliklerle kalkındırma amacı doğrultusunda birlik bünyesinde proje ofisi oluşturduklarını söyledi.

Başkan Dinçer,  iki binli yıllardan bugüne ülke çapında katlanarak gelişen proje kültürü ve çok çeşitli kaynaklardan sunulan hibe desteklerinin farklı alanlarda hizmet veren kurum ve kuruluşlara bir çok yönden yenileşme ve üretme imkanı tanıdığını belirtti. Mali olarak bu pastada büyük paylar ayrılan ülkemizi, gerek yerelde gerekse uluslar arası alanda ekonomik, toplumsal ve kültürel yönden etkinliklerle kalkındırmayı sosyal bir sorumluluk olarak gördüklerinin altını çizen Başkan Dinçer, bu sorumluluk bilinci doğrultusunda Mersin’de 5 projeyi hayata geçirdiklerini, 8 projeye ise ortaklık ettiklerini ifade etti.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin sahip olduğu proje tecrübesini daha sistemli ve proğramlı bir şekilde yürütülmesi ve sürekliliğin sağlanması için Birlik bünyesinde proje ofisi kurulması kararı aldıklarına dikkat çeken Başkan Dinçer, “Geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen ve iki proje uzmanın istihdam edildiği proje ofisimiz geçmiş yıllarda yürüttüğümüz ve ortak olduğumuz projelerden edindiğimiz tecrübelerle mevcut kaynakları bölgemizin ve esnafımızın gelişimini sağlayacak alanlara çekebilmek için hızla işe koyulmuştur” dedi.

Mersin ESOB Sicil Müdürlüğü hizmet binasının 4. Katında tam donanımlı bir şekilde hazırlanan proje ofisinin, iki personeliyle odalarımıza ve esnafımıza birebir hizmet vererek onları proje konusunda cesaretlendireceğini kaydeden Başkan Dinçer, “Ofisimiz özellikle birliğimiz faaliyet alanına giren konularda, birliğimize bağlı 72 oda ve 70.000 esnafın fikirlerini hayal olmaktan çıkartmak adına danışmanlık yaparak farklı alanlardaki proje duyurularının daha hızlı ve yaygın olması için en iyi şekilde hizmet verecektir. Aynı zamanda sürekli bir araştırma potansiyeli içinde olan proje ofisi Mersin esnafını bir adım ileriye götürecek her türlü çalışmayı değerlendirip, projeler hakkında bilinçlendirme ve duyarlılık çalışmaları ile kişiler ve destek programları arasında köprü görevi görecektir” şeklinde konuştu. Başkan Dinçer şöyle devam etti.

“ Konularında deneyimli Proje uzmanları Salih Serkan Aydın ve Tuğba Durmuş’un hizmet verdiği proje ofisimiz  ilk olarak  “Teknik Mesleki Eğitimle İşsizliğe Elveda” adlı SODES projesiyle ilk projesini üretip,  kısa bir sürede üç farklı destek programına başvuru yapmış ve bunlardan Çukurova Kalkınma Ajansı 2011yılı Göçle Gelen Nüfusun Sosyal ve İktisadi Uyumunun Sağlanması Mali Destek Programı’na sunulan projeyi gerçekleştirmeye hak kazanmıştır. Aklındaki projeleri hayata geçirmek isteyen esanf ve sanatkarlarımızı ve odalarımızı proje ofisimizle dialog kurmaya davet ediyoruz. Artık fikirler hayal olmaktan çıkacaktır”.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den sahte alkolü içecek uyarısı

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yaklaşan yeni yıl öncesi esnaf ve sanatkarları kaçak, …