Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Genel Sekreterler Hizmetiçi Eğitim Semineri yapıldı

Genel Sekreterler Hizmetiçi Eğitim Semineri yapıldı

Birliğe bağlı 73 meslek odasının genel sekreterlerinin katılımı ile gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerinde,  her odanın kayıt güncellemelerini en geç 30 Kasım tarihine kadar Esnaf Sicil Müdürlüğüne teslim etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Dinçer, yapılacak bir hatada seçimlerin iptal edilebileceğine dikkat çekti.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreterler Hizmet içi eğitim semineri  yapıldı.

Mersin ESOB konferans salonunda yapılan ve  il genelinde kurulu 73 mesleki odanın genel sekreterlerinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim semineri, Birlik Başkanı Talat Dinçer’in açılış konuşması ile başladı.

Konuşmasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığının esnaf odalarında önümüzdeki yıl Ocak ayında başlayacak genel kurullar öncesi kayıt güncellemelerinin en geç 30  Kasım tarihine kadar yapılması yönünde genelge yayınladığına dikkat çeken Başkan Dinçer, genel sekreterlerin güncellemeler üzerinde titizlikle durması gerektiğinin altını çizdi. Genel sekreterlere  “ Bu işten sizler sorumluysanız bunu zamanında ve eksiksiz olarak tamamlamak zorundasınız “ diye seslenen Başkan Dinçer, “  Kaç tane üyeniz varsa bunları güncelliyecek, vergi kaydı olmayanları mutlak suretle sileceksiniz. Bunları yapamazsanız genel kurullara sağlıklı bir şekilde gidemezsiniz.  Sizden isteğim bu işten alnınızın akı ile çıkmanızdır” dedi.

Önümüzdeki yıl Mart ayında mahalli idareler seçimlerinin de olması nedeniyle esnaf odalarının büyük bölümünün genel kurullarını Ocak ayı döneminde tamamlama gayreti içerisinde olacağına dikkat çeken Başkan Dinçer, “ Seçim, sandık sizin işiniz değil ama bunlara hazırlık yapmak sizin işiniz. Onun için siz genel sekreterlerimizi ve sicil müdürlüğümüzü çok yoğun bir dönem bekliyor.  Sizlerden akşamın geç saatlerine kadar çalışarak, gerekirse hafta sonlarını da değerlendirerek sağlıklı bir şekilde güncellemelerinizi tamamlamanızı ve seçimlere eksiksiz şekilde girmenizi bekliyorum. Listede olmaması gereken bir kişinin varlığı tespit edilirse, seçimlerin  iptal edilmesine neden olabilir. Onun için güncellemelerde hataya yer vermemeniz gerek” diye konuştu.

Başkan Dinçer’in konuşmasının ardından Birlik Genel Sekretervekili Cevdet Tekbaş,  Mali Danışman Ali Kandemir, Başkan Danışmanı Mustafa Görgen ve Sicil Müdürü Mahide Ayıcı tarafından  verilen eğitimle hizmet içi eğitim semineri sona erdi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 …