Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Haberler / Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi

Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Çukurova Kalkınma Ajansı 2015 yılı Teknik Destek Faaliyeti Desteği Hibe Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan projesi “Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve bağlı odalara KOBİ Danışmanı Yetiştirilmesine Yönelik Personel Eğitimi” başladı.

Mersin ESOB konferans salonunda verilen eğitimin startı Birlik Başkanı Talat Dincer’in açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Dinçer, Birlik ve bağlı mesleki odaların KOBİ Danışmanı yetiştirilmesine yönelik personel eğitimi ile genel sekreterlerin ve birlik personelinin esnaf ve sanatkarlara KOBİ Danışmanlık Hizmeti verebilir seviyeye getirilmesinin amaçlandığını söyledi. Dinçer, “Bu eğitimlerle oda genel sekreterlerimizin, üyeleri olan esnaf ve sanatkarlarımızın ve KOBİ’lerin işletmelerindeki sorunları teşhis eden, onlara çözümler öneren ve aynı zamanda önlerindeki fırsatlar hakkında yol gösteren danışmanlar olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

DSC_0044

Başkan Dinçer, “ Esnaf ve sanatkarlarımızın KOSGEB başta olmak üzere sağlanan fonlardan , kredilerinden, fuarlardan haberdar etmek, vizyonlarını geliştirmek adına sergilediğimiz çalışmalara bir yeni halka daha ekleminin gururu içerisindeyiz. Bu eğitimlerle meslek odalarımız bir yandan kurumsal kapasitelerini arttırırken, diğer taraftan genel sekreterlerimizde kişisel becerilerini artırma imkanı elde edecekler “ şeklinde konuştu.

DSC_0046

Başkan Dinçer’in konuşması sonrası ise eğitimlere geçildi. Birlik Konferans salonunda on beş gün sürecek eğitimlerde genel sekreterlere ve birlik personeline Dünyam Danışmanlık Firmasından İffet Erduran eğitim verecek. Mersin merkezde kurulu bulunan oda genel sekreterleriyle başlayan eğitimlerin ileriki süreçte ilçelere de kaydırılacağı kaydedildi.

DSC_0051

 

logo-ajans33

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Başkan Dinçer; “KDV ve ÖTV indiriminde süre uzatımına gidilmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, hükümetçe açıklanan ve 1 Kasım 31 Aralık 2018 …