Ana Sayfa / Haberler / Kooperatifçilik konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Kooperatifçilik konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Kooperatifçilik” konulu resim yarışmasında il genelinde ilk üç dereceye giren öğrencilere Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince hazırlanan ödül ve başarı belgeleri Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından verildi.

Mersin Valilik makamında düzenlenen ödül törenine Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İl Mili Eğitim Müdürü Adem Koca, Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız ile dereceye giren öğrenciler, resim öğretmenleri ve öğrenci velileri katılım gösterdi.
Okul çağındaki çocukları ve gençleri kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmaları desteklemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllerini vermek üzere makamında kabul eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, öğrencilerle olmak istedikleri meslek konusunda sohbet ederken, elde ettikleri bu başarıyı bundan sonraki yaşamlarında da devam ettirmelerini istedi ve kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Mersin Valisi Ali İhsan Su daha sonra ise “Kooperatifçilik” konulu yarışmada birinci olan Erdemli Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Emine Efrenk, ikinci olan Mezitli Viranşehir 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Irmak Durdu ve üçüncülük elde eden Akdeniz Yeşil Çimen Kanuni Ortaokulu öğrencisi Gülizar Yıldız’a Mersin Valiliği ve Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince hazırlanan ödül ve başarı belgelerini verdi.

Ödül töreni sonrası Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ettiler.

Benzer Haber

Dinçer, “ Normalleşme süreci 1 Haziran’da başlıyor”

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, tüm dünyayı etkisi altına …