Ana Sayfa / Haberler / Mersin Büfeciler ve Kantinciler Odası’ndan Başkan Dinçer’e ziyaret

Mersin Büfeciler ve Kantinciler Odası’ndan Başkan Dinçer’e ziyaret

Mersin Büfeciler ve Kantinciler Odası Başkanı Adem Yaşat, beraberinde bulunan oda yönetim denetim kurulu üyeleri ve oda üyesi bir grup esnaf ile birlikte Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

Talat Dinçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Oda Başkanı Adem Yaşat, ekibiyle birlikte yönetime gelmelerinden bugüne kadar Birlik Başkan Talat Dinçer’in kesimlerinin başta okullar olmak üzere resmi kurumlara ait dairelerde hizmet veren kantinlerdeki fahiş kira artışı, saat 22.00 den sonra alkol yasağı konusu ve sicil müdürlüğündeki işlemlere karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini iletti.

Başkan Adem Yaşat ve yönetim/denetim kurulu üyeleri ile oda üyesi esnafı ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Başkan Dinçer, “Bizim işimizi ve sorunlarımızı dışarıdan kimsi çözemez. Özelikle okular ve resmi kurumlara ait kantinlerdeki resmi fiyat artışı konusunu TESK aracılığıyla sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiştik. Bununla ilgili çalışmanın son aşamaya geldiği bilgisini aldık. Bu sorun çözüme kavuştu sayılır. Esnafımızın mağduriyetinin önlenmesi ve ticaretin önündeki engelin kaldırılması için çalışmalarımız her platformda devam edecektir” dedi. Dinçer, yapılan yönetmelik değişikliğiyle beş yılda bir yapılan esnaf sicil vize işlemlerinin 6 aylık sicil tastiknamesi olarak değiştirildiğini sözlerine ekledi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Vali Su’dan Başkan Dinçer’e nezaket ziyareti

Mersin Valisi Ali ihsan Su, bünyesinde kurulu bulunan 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle …