Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Çiçekler Odası’nda Şahbudak’la devam

Mersin Çiçekler Odası’nda Şahbudak’la devam

Mersin Çiçekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan genel kurul toplantısında üyelerinden güven oyu alan Ömer Şahbudak ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Mersin ESOB Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz, Mustafa Köç, Birlik Disiplin kurulu üyeleri Aziz Biricik, Fatih Özcan, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Kabaali, Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan, Yenişehir EKK Başkanı Levent Gizli ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Nesil Aydın, Mustafa Köç, Fatih Özcan ve Aziz Biricik getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula sunulan gündem maddeleri oybirliğiyle kabul gördü. Daha sonra ise oda Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu üyesi Ömer Şahbudak tarafından çalışma raporu okundu. Şahbudak kısıtlı bütçe ile oda üyelerine hizmet verdiklerini belirtirken, 4 yıl içerisinde Kalkınma Bakanlığınca onaylanan 4 sosyal destek projesine imza attıklarını ifade etti. Ardından Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okunarak genel kurula sunulan geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem çalışma raporu ve tahmini bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası gündem dışı konuşan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, vatanımızı ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Afrin/sınır ötesi Zeytindalı operasyonuna katılan kahraman ordumuzun muzaffer olması temennisinde bulundu. Dinçer daha sonra basit usul verginin kaldırılması yönünde hükümetce çalışma başlatıldığını ifade ederken, tüm ticari araç alımında ÖTV’nin kaldırılması için çalışmalarının devam ettiği bilgisi verdi. Dinçer ayrıca EKK’ler kanalıyla 10 yıl vadeli 500 bin lira limitli işyeri edinme kredilerinin verilmeye başladığını sözlerine ekledi. Daha sonra söz alan Mersin Milletvekili Hacı Özkan’da hükümetçe esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulunurken, esnafın sorunlarının çözümü konusunda sesinin daha gür çıkması için meclis çatısı altında daha çok temsil edilmesi gerektiğini söyledi.
Konuşmaların ardından oda yönetiminden affını isteyen Erol Taşdizer’e plaketi Oda Başkanı Ömer Şahbudak, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ve Mersin Milletvekili Hacı Özkan tarafından verildi.
Plaket töreni sonrası seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde üyelerinin güven oyu verdiği Ömer Şahbudak ve ekibi bir hizmet dönemi içen vize aldı. Şahbudak başkanlığındaki Çiçekçiler Odasında Yalçın Gizli, Alaaddin Kudal, Ahmet Kaşka, Bülent Yılmaz, Şeyhmus Şahin ve Kamuran Bilen yönetim kurulu, Özkan Ölmez, Mehmet Ali Dirican ve Fatma Başak Eroğlu denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …