Ana Sayfa / Haberler / Mersin Esnafı, CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer’le buluştu

Mersin Esnafı, CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer’le buluştu

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kentimizi yönetmeye talip Belediye başkan adaylarını esnafla buluşturma etkinliklerinin ilki CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçer’le gerçekleştirildi.

Mersin Marehan Centerda gerçekleştirilen buluşmaya, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile il genelinde kurulu bulunan 70 meslek odasının başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan beşyüzün üzerinde esnaf yöneticisi ile CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP İzmir eski miletvekili Mehmet Ali Susam, kenti yönetmeye talip olan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer katılım gösterdi.

CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçir’i bir buket çiçekle karşılayan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, toplantıda yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların yerel yönetimlerle olan sorun ve beklentileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer konuşmasında ilimize modern sanayi sitesinin kurulması, esnafın yok olmasına zemin hazırlayan AVM’ler ve zincir marketler, yerel idarecilerin alımlarını yerel esnaftan yapması, ticari işletmelerdeki su kullanım ücretinin konut kulanım fiatı üzerinden ücretlendirilmesi, tabela ve ruhsat vergilerinin tabandan tahsil edilmesi, eski Mersin olarak isimlendirilen Akdeniz ilçesinde bulunan Uray caddesi, balık pazarı, kasaplar çarşısı gibi alanların modernize edilerek turizme kazandırılması, otopark sorunu, belediyelerin ekmek, ulaşım gibi konularda ticaret yaparak haksız rekabet oluşturmaması, trafik sorununun giderilmesi, belediye de Esnaf masası kurulması ve Suriyelilerin kayıtsız kuralsız işyeri açmasının önüne geçilmesi konularını masaya yatırdı. Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konularla ilgili yaptığı konuşma toplantıya katılım gösteren üyelerce alkış tufanına tutuldu.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’de yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların ülke ekonomisinin temel taşı olduğunu belirterek, Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konuların büyük bölümünün seçim vaatleri arasında yer aldığını ifade etti. Seçer seçilmesi halinde ilk etapta Akdeniz, Toroslar ve Mezitli bölgesine toplamda 2500 sanayi sitesi kurulması, belediyede esnaf masası kurulması, yerel idarelerin alımlarını yerel esnaftan yapması , su ücretlerinde indirime gidilmesi gibi konuların gündeminde var olduğunu belirtti ve görev verilmesi halinde tüm sözlerinin arkasında duracağını ifade etti. Seçer, ayrıca yerel idarelerin ticaret yaparak haksız rekabet ortamı yaratmasına taraftar olmadığının da altını çizerek “ Şehrimizin sorunlarını hep birlikte çözerek, geleceğimizi hep birlikte dayanışma içinde kuracağız. Belediye, esnafımızın ve halkımızın belediyesi olacak” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin’de kaçak ete izin yok

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin’de son günlerde Büyükşehir …