Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Hizmetlerimiz / Projeler / MERSİN ESOB altı ülkeyle ortak proje yürütecek

MERSİN ESOB altı ülkeyle ortak proje yürütecek

Çok uluslu ‘Güzellik Sektöründe Gelişim Fırsatları’(BOBS – Building Oppurtinities in Beauty Sector) projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Mersin ESOB’ un ülkemiz adına yürütme yetkisi aldığı ve İtalya’nın ev sahipliğinde olan Almanya, Belçika, Hırvatistan. Malta ve Slovenya’nın paydaş olduğu BOBS ‘Güzellik Sektöründe Gelişim Fırsatları’projesinin tanıtım toplantısı proje ortaklarıyla birlikte Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

DSC_1745

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği proje üretmede uluslar arası arenada kendine yer buldu.

Toplantıya İtalya Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu başkanı Valter Casarotto, İtalya Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Proje koordinatörü Andrea Rossi, Almanya-Frankfurt Kuaförler ve Güzellik Sektörü Çalışanlar Birliği üyesi ve Güzellik uzmanı Mrs. Anne Naujoks, Belçika Kuaförler Birliği’nden kuaför Sofie Leyten, Malta Saç ve Güzellik Federasyonu üyesi ve Güzellik uzmanı Corinne Farrugia, Mersin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Nehir Maden ve Mersin Mesleki Eğitim Müdürü Birol Güvenç katılım gösterdiler.

DSC_1795

Ayrıca, gelen katılımcılar ve MESOB, kendi ülkelerine ait sosyo-demografik değişimlerin verilerini katılımcılarla paylaştılar.

Seminer toplantısında açılış konuşmasını yapan Dinçer; Söz konusu projede hedeflenen amaçların “ülkeler çapında sosyo-demografik ve sosyal değişimlerin analizi ve sektörün bu yönlü kapasitesini doğru yorumlayabilmek; Güzellik sektöründe çalışanların ve müşterilerin sağlık ve hijyen eğitimleri; Usta kuaförlerin eğitim merkezlerinin ve meslek okullarının genç çalışanların eğitimdeki rolü” olarak açıklayan Başkan Dinçer, söz konusu proje kapsamında 6 ülkeden gelen Avrupalı ortaklarla yaklaşık 2 yıl iş birliği içinde olacaklarını vurguladı.

DSC_1824

Birlik olarak kendi insanımız ve esnafımızın çağdaş gelişmenin içinde yer alması amacıyla Mersin ESOB olarak eğitim ve projelerin içinde doğrudan yer aldıklarını ifade eden Birlik Başkanı Talat Dinçer, şöyle devam etti: ” Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak esnaflarımıza danışmanlık yaparak, her türlü sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmaktan yanayız. Bu projelerle, ekonomik ve politik bir birliğin sağlam temellerini oluşturmuş olup, eğitime, araştırma-geliştirmeye, kültürel entegrasyona ve de Avrupa ile ortak Pazar faaliyetlerimize katkı sağlamış olmaktayız. Türkiye’nin yıllar geçtikçe gençleşen bir nüfusa sahip olmasına dayanarak, işsiz gençlerin iş gücü ve işletme potansiyellerini arttırmak amacıyla, bizler birliğimizce yürütülen eğitim ve proje faaliyetlerinin daha da yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda Avrupa’dan ilimize gelen proje ortağı delegelerimizi ve diğer tüm katılımcılarımızı burada görmekten büyük bir gurur ve onur duyuyoruz. Birliğimize bağlı 72 oda ve bu odalara kayıtlı 75.000 esnaf, 250.000 çalışanımızı da yaptığımız bu projelerden faydalandırmayı amaçlıyoruz. 1997 yılından bu yana ev sahibi ya da ortak olarak yürüttüğümüz kendi projelerimizle eğitim, AR-GE ve danışmanlık hizmetini başarı ile yürütmekteyiz. Farklı meslek dallarında toplam 5000 kişiye mesleki eğitimler verilerek bu kişilerden yaklaşık %80’ininin değişik işyerlerinde istihdamları sağlanmıştır. Bununla birlikte halen uygulaması devam eden ve Mersin KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğümüz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimiz ile farklı meslek dallarında ortalama 850 kişinin kendi işyerini açarak, hibe ve kredilerden yararlanmalarının yolu açılmıştır” dedi.

1926771_10201809265377077_1108852112_n

 

 

projelogo1 logo14proje

 

 

 

www.ua.gov.tr

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Genel Sekreterlere KOBİ Danışmanlık Eğitimi

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Çukurova Kalkınma Ajansı 2015 yılı Teknik Destek Faaliyeti Desteği …