Ana Sayfa / Haberler / Mersin ESOB heyeti Mersin Milletvekilleriyle buluştu

Mersin ESOB heyeti Mersin Milletvekilleriyle buluştu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, beraberinde bulunan Birlik Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu üyeleri ve bazı oda başkanları ile Türkiye Büyük Milet Meclisinde Mersin Milletvekillerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Başkan Dinçer ve beraberindeki oda başkanlarının ilk durağı Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan oldu. Birlik Başkanı Talat Dinçer, Mersin milletvekili Hacı Özkan’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, meclis çatısı altındaki görevinde başarı dileklerini iletti. Başkan Dinçer ve beraberindeki oda başkanlarını sıcak bir ilgiyle karşılayan Mersin Milletvekili Hacı Özkan; esnafın içinden gelen bir kişi olarak esnaf ve sanatkarların sorunlarının çözümü noktasında üzerine düşen her türlü görev ve sorumluluğu yerine getirme gayreti içerisinde olacağını ifade etti.

Mersin Milletvekili Hacı Özkan’ın da eşlik ettiği Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin ESOB heyetinin ikinci durağı ise Mersin Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk oldu. Mersin Milletvekili Öztürk’e hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Dinçer, teşkilatın yapılanması ile esnaf ve sanatkarların sorun ve beklentileri hakkında kısa bilgi aktardı. Mersin Milletvekili Oktay Öztürk’te Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin ESOB heyetince gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Talat Dinçer önderliğindeki Mersin ESOB heyeti daha sonra ise CHP Mersin Milletvekilleri Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı ve Hüseyin Çamak’la bir araya geldi. Mersin Milletvekili Hacı Özkan’ında eşlik ettiği ziyarette CHP Mersin Milletvekillerine hayırlı olsun dileklerini ileten Birlik Başkanı Talat Dinçer, sorun ve beklentileri hakkında kısa bilgi aktardı. Başkan Dinçer özellikle 01 Aralık 2016 tarihinden itibaren kullanılma zorunluluğu getirilen yeni nesil yazar kasaların fahiş fiyatlardan satışa sunulmasının ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle iş yapamayan esnafın üzerine yeni bir yük getireceğini belirterek, uygulamanın bir yıl ertelenmesi yada esnafa sıfır faizli kredi sunulmasını konusunda destek istedi.

Mersin Milletvekilleri Fikri Sağlar, Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı’da yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve esnafın sorunlarının çözümü konusunda her türlü desteği vereceklerinin altını çizdiler. Mersin Milletvekili Fikri Sağlar yazar kasa sorunu konusunda esnafın vergi diliminden kesinti yapılarak tahsilatın yapılabileceğini vurguladı ve bu konuda ilgili bakanlıkla görüşme yapacağını kaydetti.

TBMM’ye gerçekleştirilen ziyarette Başkan Talat Dinçer’e Birlik Başkan Yardımcısı Nesil Aydın, Birlik yönetim kurulu üyeleri Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Ömer Şahbudak; Mustafa Köç, Mehmet Torun, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Birlik Disiplin Kurulu Başkanı Duran Şen, Birlik Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri Yılmaz Kaya, Eyüp Cülüc,Doğan Gündüz, Hüseyin Karteper, Zeynel Nar; Oda Başkanları Mustafa Güçyetmez, Nurettin Taş, Hüseyin Özkır, Cumali Taş, Nail Uçak, Mustafa Evren, Kaplan Kiltaş,Mehmet Emin Sakallı eşlik ettiler.

Benzer Haber

Dinçer, “ Berbere, terziye, manava doktor şartı getiren uygulama en az bir yıl ertelenmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 2012 yılında çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu …