Ana Sayfa / Haberler / Mersin ESOB heyetinden Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’e hayırlı olsun ziyareti

Mersin ESOB heyetinden Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’e hayırlı olsun ziyareti

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer ve yönetim kurulu üyeleri, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini ilettiler.
Birlik Başkanvekilleri Veysel Sarı ve Ömer Şahbudak ile Birlik yönetim kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın, Mustafa Güçyetmez, Mersin Manavlar Odası Başkanı İzzet Mireş ve Danışman Mustafa Görgen’in de eşlik ettiği ziyarette Birlik Başkanı Talat Dinçer, günün anısına Başkan Özyiğit’e bir buket çiçek taktim etti.

Başkan Dinçer ziyarette Başkan Özyiğit’e başarı dileklerini ileterek, “ Yenişehir bölgemiz kentimizin en gelişmiş bölgesi. Ancak bu bölgemizde de ruhsat konularında yer yer sıkıntı yaşıyoruz. Yine AVM’Ler bu bölgemizde yığılı durumda. Bunlar yetmiyormuş gibi her yer zincir marketler işgalinde. Bu sıkıntıları el birliğiyle aşacağımıza inanıyorum. Bizler kanunsuz ve hukuk dışı hiçbir şey istemiyoruz. Ama yaşanan ekonomik sıkıntıda esnafımızın sorunlarına çözüm üretilmesi konusunda sevgili başkanımızdan destek istiyoruz. Bugün sorunlarımız için değil, hayırlı olsun temennisinde bulunmak için buradayız. Eskiden beri iyi bir dostumuz olan sayın başkanımıza yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor ve başarı dileklerimi iletiyorum” dedi.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’te Başkan Dinçer ve yönetim kurulu üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Konuşmasında kenti rantçılara teslim etmeyeceklerini ifade eden Başkan Özyiğit, zaten ekonomik olarak zorda olan esnaf ve sanatkarların sorunlarının çözümü konusunda da gereken hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Belediye bünyesinde kuracakları halkla ilişkiler birimiyle özellikle zabıta tarafından tutulan tutanaklarla ilgili esnafla birebir görüşmeler yapılın konu encümene gelmeden çözme çalışmasında olacakları bilgisi veren Başkan Özyiğit, “ Esnafımız ve onun meslek kuruluşlarıyla irtibatı kesmeyeceğiz. İyi niyetle tüm halkımızın ve esnafımızın hak ve menfaatlerini gözeterek çalışacağız. Uyum içerisinde hareket ederek konuları inatlaşmaya götürmeden çözeceğiz” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin’de kaçak ete izin yok

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin’de son günlerde Büyükşehir …