Ana Sayfa / Haberler / Mersin ESOB’un SODES projesi finansman sözleşmesi imzalandı

Mersin ESOB’un SODES projesi finansman sözleşmesi imzalandı

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yürütücüsü olduğu “Mobilyada teknoloji, üretimde istihdam” başlığı altındaki SODES projesinin finansman sözleşmesi Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer tarafından imza altına alındı. Söz konusu projeyle esnaf ve sanatkarların yanlarında çalışan çırak ve kalfalara mobilya sektöründeki tasarım ve çizim proğramları eğitimi verilerek istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Mersin Valiliğinde Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer tarafından imza altına alınan “Mobilyada teknoloji, üretimde istihdam” projesi ile işsiz gençlere, işsizlere, esnaf ve sanatkarlarımızın yanında çalışan çırak ve kalfalara mobilya sektöründeki tasarım ve çizim programları olan CAD-CAM eğitimleri verilerek istihdam edilebilirlilikleri arttırılacak.
Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Proğramı kapsamında desteklenen SODES proğramına katıldığımız “ Mobilyada teknoloji, üretimde istihdam” projemiz kabul edildi. Bugün sayın Valimizin başkanlığında projemizin finansman sözleşmesini imzalamanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Dinçer projenin Mersin Marangozlar ve Esnaf Odası, Tarsus Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf Odası, Akdeniz İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile birlikte 12 ay boyunca ortaklaşa yürütüleceğini kaydetti.


Mersin Valisi Ali İhsan Su ise ilimizde özellikle dezavantajlı grupların sosyal imkânlarını arttırmak, onları istihdama kazandırmak, sosyal çevre, yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla birçok projenin uygulamaya konulduğunu dile getirdi. Vali Su, bu projeler arasında Mersin ESOB’un “Mobilyada teknoloji, üretimde istihdam” projesinin yanı sıra 1. Dönem Proje Teklif Çağrısı Döneminde 6 güdümlü proje ile 22 SODES projesinin uygulandığını; 2. dönemde ise 15 yerleşim yerine sosyal ve spor aktiviteleri yapılabilecek üniteler kazandırmayı hedefleyen 1 güdümlü proje ile 20 SODES projesinin uygulanacağını söyledi.
Konuşmasının devamında, projelerin ilimizin gelişimi açısından önemine değinen Vali Ali Su, bu konuda desteklerini esirgemeyen Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a şükranlarını arz ederek, finansman sözleşmesi imzalanan projelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

İl Jandarma Komutanı J. Alb Uçar’dan Başkan Dinçer’e iade-i ziyaret

Mersin İl Jandarma Komutanı J. Albay Hasan Basri Uçar, bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve …