Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Kırtasiyeciler Odası Başkan Kıvılcım’la devam

Mersin Kırtasiyeciler Odası Başkan Kıvılcım’la devam

 Mersin Kırtasiyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında Mehmet Reşat Kıvılcım ve ekibi bir hizmet dönemi için daha üyelerinden güven oyu aldı.

Mersin ESOB Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz, Mustafa Köç, Yavuz Selim Madenli ve Mehmet Torun, Birlik Disiplin Kurulu üyeleri Aziz Biricik ve Fatih Özcan, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Mersin Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tugay, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Nesil Aydın, Mustafa Köç, Aziz Biricik ve Fatih Özcan getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası odanın geçmiş dönem çalışma raporu odu başkanı Mehmet Reşat Kıvılcım tarafından okundu. Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından geçmiş dönem Hesap ve Denetim Kurulu raporlarının okunarak çalışma proğramı ve yönetim denetim kurullarının ibrasıyla birlikte kabul edildiği genel kurulda gelecek dönem tahmini bütçede oybirliğiyle kabul gördü.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası konuşma yapan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, esnafın en büyük sorunun sayıları her geçen gün artan büyük avm’ler ile sokak aralarına kadar giren market zincirleri olduğuna vurgu yaparken, kaldırım üzerlerinde yapılan satışlar, haksız rekabet ve kuralsızca açılan işyerlerin kesimlerine büyük sekte vurduğunu ifade etti. Esnaf ve sanatkarları ilgilendiren güncel konular hakkında da bilgi paylaşımında bulunan Dinçer, “ Hükümet nezdinde yaptığımız görüşmeler sonucu sayın Başbakanımız tarafından basit usulun kaldırılması yönünde ilgili bakanlıklara talimatları oldu. Yine esnaf ve sanatkarlarımıza EKK’ler kanalıyla 10 yıl vadeli 500 bin lira limitli işyeri edinme kredisi verilmeye başlandı. En kısa sürede esnafımıza faizsiz kredi verilmesinin çalışmasına başlanacak” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Oda Başkanı Reşat Kıvılcım tarafından odaya olan hizmet ve desteklerinden dolayı Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’e plaket taktim edildi.
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Reşat Kıvılcım ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi. Reşat Kıvılcım Başkanlığındaki Mersin Kırtasiyeciler Odasında Emin Uçan, İbrahim Atalay, Gani Akcan, Bülent Ufuk Ateş,Hülya Avcı ve Yusuf Asil yönetim kurulu, Gökhan Bozan, Süleyman Mesut Özer ve Nalan Varlıklı Denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …