Ana Sayfa / Haberler / Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr Aytuğ Atıcı, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i makamında ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarların sorun ve beklentileri hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur ve bir grup partilinin eşlik ettiği Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Birlik Başkanı Talat Dinçer ile Birlik Yöneticileri Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Yavuz Selim Madenli, Oda Başkanları Reşat Kıvılcım, Ali Cin , Bora Tugay ve Mehmet Kabadayı tarafından karşılandı.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette esnaf ve sanatkarların sorun ve beklentileri hakkında kısa bilgi aktaran Birlik Başkanı Talat Dinçer, hükümetin yeni nesil yazar kasa kullanımını bir yıl ertelemesi ile çalışan emekli esnaftan yapılan yüzde 10 destek primi kesintisini kaldırılmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Yeni yılla birlikte kendi primini kendi cebinden ödeyen bir kesim olan 4-b kapsamındaki (Devredilen Bağ-Kur) sigortalıların primlerinde yılbaşı sonrası yaşanan astronomik artışa dikkat çeken Başkan Dinçer, “Bugün taban prim 350 liralardan 580 liraya çıkarıldı. Bir çok esnafımızın son bir yıldır bölgemiz piyasalarındaki durağan ekonomiden kaynaklı bunu ödemeye gücü yok. Beklentimiz, bugün asgari ücrette yaşanan artışla birlikte hükümetimiz 4-a kapsamındaki (Devredilen SSK) sigortalıların çalıştıkları işverene tanınan 100 liralık destek priminin, esnafımızı da yansıtılması ve primlerde gerçekleştirilen artışın üçte birinin hükümetçe karşılanması” dedi. Dinçer, prim borçlu esnafın sağlık hizmetlerinden de yararlanamadığını sözlerine ekledi ve gerçekleşen ziyaretten dolayı Milletvekili Atıcı’ya teşekkürlerini iletti.

DSC_0131

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’da esnaf ve sanatkarların halkın içinde halkla el ele olduğunu belirterek, “Esnafımız, örgütlü ve çok güçlü bir kuruluş ve ülkemizin temel taşı konumunda. Sizlerden beklentimiz bu gücü doğru kullanmanız. İyiyi alkışlayın ama kötüye karşı gelin. Bahsedilen prim konusunu meclise taşıyacağım. Bizler biliyoruz ki esnafımız iş yapamıyor, primini ödeyemiyor ve emekli maaşlarında adaletsizlik hakim. Hükümetin bu konulara sosyal devlet penceresinden bakarak çözüme kavuşturmasını beklemek her kesimin hakkı” dedi. CHP Mersin Milletvekili Atıcı, Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak yer alan Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın Mersin için verdiği sözleri yerine getirmesinin takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Benzer Haber

Dinçer, “ Berbere, terziye, manava doktor şartı getiren uygulama en az bir yıl ertelenmeli”

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 2012 yılında çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu …