Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Pazarcılar Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Pazarcılar Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Pazarcılar Odası’nın olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. 779 oyun kullanıldığı genel kurulda 446 oyla hizmet bayrağını devralan Abdulhalim Batur odanın yeni başkanı olurken, eski başkan Fuat Kalkan 333 oyda kaldı.

Büyükşehir Kongre Merkezi’nde yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Ticaret il Müdürü Hacı Akif Yıldız, Birlik Başkanvekileri Alper Deniz, Nesil Aydın, Birlik yönetim kurulu üyeleri Mehmet Torun, Yavuz Selim Madenli, Birlik Disiplin Kurulu üyesi Aziz Biricik, Mersin Giyim Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise , Nesil Aydın, Yavuz Selim Madenli, Mehmet Torun ve Aziz Biricik getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları ile gelecek dönem tahmini bütçesi Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okundu ve okunan raporlar oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren gelişmeler hakkında bilgi paylaşımında bulunan Divan ve Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, basit usulun vergi dışı bırakılması için çalışmalar yapıldığını ifade etti. Dinçer, “ Hükümet nezdinde yaptığımız girişimler sonucu alınteri, el emeği ile çalışan ve yıllık geliri 8 bin liranın altında olan esnafımız basit usule tabi olarak vergi ödüyordu. Şimdiki amacımız ise basit usulu tamamen vergi dışı bırakmak. Bunun için sayın Başbakanımız ilgili bakanlıklara çalışmaları için talimat gönderdi” dedi. Yine tüm ticari araçlara ÖTV indirimi uygulanması konusunda Başbakanlık nezdinde görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Dinçer, ayrıca faturasını ibra eden tüm esnaf ve sanatkarlara kredi ve kefalet kooperatifleri kanalıyla 200 bin liraya kadar araç edinme kredisi kullandırıldığını kaydetti. Başkan Dinçer bunun yanı sıra yine esnaf kefalet kooperatifleri kanalıyla 10 yıl vadeli 500 bin lira limitli işyeri edinme kredilerinin kullandırılmaya başlandığını sözlerine ekledi.
Daha sonra gerçekleştirilen seçimlerde ise nöbet değişimi yaşandı. Toplam 779 oyun kullanıldığı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler değişimde karar kıldı. Mevcut Başkan Fuat Kalkan ile Abdulhalim Batur’un listelerinin yarıştığı genel kurulda 446 oyla hizmet bayrağını devralan Batur odanın yeni başkanı oldu. Abdulhalim Batur başkanlığındaki Mersin Pazarcılar Odasında Selman Akbaba, Sevler Şener, Hüseyln Kurtay, Baki Adanır, Kerem Kamal ve Erhan Yavuz yönetim kurulu; Rifat Özmen, Halit Baysal ve Ömer Çakırlı denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …