Ana Sayfa / Haberler / Mersin’de hafta sonu yasak yok

Mersin’de hafta sonu yasak yok

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İçişleri Bakanlığınca bu hafta sonu 24 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirterek, Mersin dahil 7 ilde hafta sonu yasak olmadığını söyledi. Başkan Dinçer, kalınlığı bilinmeyen buz dağının üzerinde olduğumuzu belirterek “Maske takmayı, mesafe şartını ve hijyen kurallarını asla ihmal etmeyelim. Aksi taktirde bütün emekler boşa gider, tekrar başa döneriz” uyarısında bulundu.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İçişleri Bakanlığınca bu hafta sonu 24 ilde “sokağa çıkma kısıtlaması” getirildiğini, Mersin, Antalya, Erzurum, Malatya, Hatay, Muğla ve Aydın illerinde ise hafta sonu yasak olmadığını söyledi.

Başkan Dinçer, İçişleri Bakanlığınca bu hafta sonu 24 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili 81 il valiliğine “Sokağa Çıkama Kısıtlaması” konulu genelge gönderildiğini vurgulayarak, aralarında Mersin’in de bulunduğu 7 ilde ise kısıtlamanın olmadığını ifade etti. Dinçer, söz konusu genelge ile bu hafta sonu Anneler Günü olması nedeniyle eve servis yapan çiçekçilerin açık olabileceğinin belirtildiğini, yine kısıtlama olan illerde 8 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavların 23.00 e kadar açık olacağının altını çizdi.

Başkan Dinçer, kalınlığı bilinmeyen bir buz dağının üzerinde olduğumuzun altını çizerek, “ Bu süre içerisinde asla rehavete kapılmamalıyız. Maske, sosyal mesafe ve hijyen konusu asla ihmal edilmemeli. Bir hata bütün çabaları boşa çıkarır, her şeyi başa dönderir. Bu bağlamda kısıtlamanın kaldırılmasıyla Mersinlilere hizmet verecek olan esnaf sanatkarlarımız ile tüm halkımızı, hijyen, maskesiz sokağa çıkmamaları ve sosyal mesafeyi korumaları konusunda tekrar duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Valiliklere gönderilen genelgede, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 08.05.2020 tarihi saat 24.00 ile 10.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Antep, İstanbul, İzmir, Maraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere 24 ilde yurttaşların sokağa çıkmalarının kısıtlandığı belirtildi.

Benzer Haber

Başkan Dinçer’den Öğretmenler Günü kutlaması

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde en büyük emeğin sahibi …