Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Tarsus Kahveciler Odası’nda Başkan Şekerci güven tazeledi

Tarsus Kahveciler Odası’nda Başkan Şekerci güven tazeledi

Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası’nın üç adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda son sözü söyleyen delegeler mevcut başkan Halil Şekerci ve ekibinde karar kıldı. Kullanılan 498 oydan 396’sını hanesine yazdıran Halil Şekerci ve ekibi bir hizmet dönemi için daha güven oyu aldı.

Tarsus Şehir Klübünde yapılan genel kurula Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik Başkanvekili Nesil Aydın, Alper Deniz, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Birlik Disiplin Kurulu Başkanı Duran Şen, Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Mersin Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan, Mersin Marangozlar Odası Başkanı Ali Cin, Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Briketçiler Odası başkanı Erdal Turgut, Kunduracılar Odası Başkanı Bahri Şentürk, Servisçiler Odası Başkanı Mehmet Tıraş, İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Fırıncılar Odası Başkanı Yusuf Ziya Ateş, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin Taş, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, 2 Nolu EKK Başkanı Bektaş aslan ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan üyeliklerine ise Alper Deniz, Erdoğan Yalçın, Duran Şen ve Nihat Dağdelen getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası oda çalışma raporu ve denetim kurulu raporu Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okundu ve okunan raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Gelecek dönem çalışma raporu ile tahmini bütçenin de okunarak oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda gündem maddeleri sonrası gündem dışı konuşan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz hafta TESK’e gerçekleştirdiği ziyarette KOSGEB hibe desteğinden kahveci esnafının da yararlanması için ilgili bakanlık görevlilerine talimat verdiğini müjdeledi. Dinçer yine basit usul verginin kaldırılması için çalışmalara geçildiğini kaydederken, 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli işyeri edinme kredilerinin esnaf kefalet kooperatifleri kanalıyla kullandırılmayı başlandığını sözlerine ekledi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Hali Şekerci ile Levent Levent ve Mehmet Aksay’dan oluşan üç listenin yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler mevcut başkan Hali Şekerci ve ekibinde karar kıldı. Kullanılan 498 oydan 396’sını hanesine yazdıran Şekerci yeniden güven oyu alırken, Levent Levent 72 y, Mehmet Aksay ise 30 oyda kaldı.
Halil Şekerci Başkanlığındaki Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odasında Ramazan Tiken, Feyzi Baran, Feyzullah Kılbacak, Saffet Aktaş, Niyazi Tunç ve Soner Şahin yönetim kurulu, Şaban Edip anıtoğlu, İsmail Akyel ve İbrahim Erdoğan denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …