Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nda Başkan Kiltaş’a güven oyu

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nda Başkan Kiltaş’a güven oyu

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nın iki listenin yarıştığı ve kıran kırana geçen genel kurulunda son sözü söyleyen delegeler mevcut başkan Kaplan Kiltaş’ta karar kıldı. 700 delegenin oy kullandığı genel kurulda 470 oy alan Kaplan Kiltaş ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Başkanvekilleri Nesil Aydın ve Alper Deniz, Birlik Denetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yalçın, Disiplin Kurulu Başkanı Duran Şen, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şimşek, Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Kunduracılar Odası Başkanı Bahri Şentürk, Servisciler Odası Başkanı Mehmet Tıraş, Tenekeciler ve İnşaat Malzemecileri Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Briketçiler Odası Başkanı Erdal Turgut, Terziler Odası Başkanı Nevzat Topacık, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Fırıncılar Odası Başkanı Yusuf Ziya Ateş, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin Taş, Mobilyacılar Odası Başkanı Doğan Kocabaş, Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Özbaşoğlu, Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, 2 Nolu EKK Başkanı Bektaş Aslan, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güçlü, Tarsus Emekliler Derneği Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Kurnaz, siyasi parti başkanları ve oda üyeleri katılım gösterdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Divan kuruluna ise Alper Deniz, Erdoğan Yalçın, Duran Şen ve Hakan Çimen getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası oda Başkanı Kaplan Kiltaş tarafından çalışma raporu okundu. Hesap ve Denetim Kurulu raporlarının da okunup oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda gelecek dönem çalışma raporu ve tahmini bütçe okunarak oy birliğiyle kabul gördü. Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkanı Kaplan Kiltaş ve Hasan Kaplan’ın listelerinin yarıştığı genel kurulda 700 oy kullanıldı. 470 oy alan Kaplan Kiltaş ve ekibi yeniden yönetime seçilirken, Hasan Kaplan’ın listesi 230 oy aldı.
Kaplan Kiltaş Başkanlığındaki Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nda Hayri Başlı, Nihat Dikici, Alpaslan Kent, Ali Esimek, Ahmet yücel Temizkan ve Ahmut Uğuz yönetim kuruluna seçilirken, Selim Tuncer, Yusuf Çopur ve Süleyman Bostan Denetim kuruluna getirilen isimler oldu.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …