Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Tömük Esnaf Odası’nda Başkan Yılmaz’a güven oyu

Tömük Esnaf Odası’nda Başkan Yılmaz’a güven oyu

Tömük Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın iki listenin başkanlık için yarıştığı genel kurulunda zafere ulaşan isim mevcut başkan Mehmet Yılmaz oldu. 841 oyun kullanıldığı genel kurulda 438 oyu hanesine yazdıran Mehmet Yılmaz bir hizmet dönemi için daha başkan seçilirken, rakip aday İsa Şen 403 oyda kaldı.

Kargıpınarı Düğün salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yönetim kurulu üyeleri Alper Deniz, Nesil Aydın, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Mustafa Köç, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik, Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Tömük EKK Başkanı İsmail Öztemur ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Nesil Aydın, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan ve Mustafa Köç getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra oda başkanı Mehmet Yılmaz tarafından okunan geçmiş dönem çalışma raporu ile Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okunan hesap ve denetim kurulu ile gelecek dönem tahmini bütçesi genel kurul üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren son gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yılık geliri 8 bin liranın altında olan el emeği göz nuru ile çalışan esnaf ve sanatkarların basit usul vergiden muaf bırakıldığını hatırlatarak, hedeflerinin basit usulu tamamen kaldırtmak olduğunu, bunun içinde Başbakanlıkca ilgili bakanlıklara talimat verildiğini ifade etti. Hükümet nezdinde yapılan görüşmelerle KOSGEB kanalıyla esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırılması çalışmaları olduğunun altını çizen Dinçer, “Bu krediler EKK’ler tarafından kullandırılacak. Devletimizin EKK’ler kanalıyla kullandırılan kredilerde hiçbir zararı yok, çünkü günü geldiğinde kredi EKK’lerden anında kesiliyor” dedi. Yine esnaf ve sanatkarlara yönelik 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli işyeri edinme kredilerinin EKK’lerce verilmeye başlandığı bilgisini aktaran Dinçer, ticari araçlarda ÖTV’nin tamamen kaldırılması yönünde çalışmalarının son aşamaya geldiğini sözlerine ekledi.
Yapılan konuşmaların ardından mevcut oda başkanı Mehmet Yılmaz tarafından diğer aday İsa Şen’e teşkilatta genel sekreter olarak verdiği hizmetlerinden dolayı plaket verirken, İsa Şen’de Yılmaz’a bir buket çiçek hediye etti.
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Mevcut başkan Mehmet Yılmaz ile İsa Şen’in başkanlık için yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler Mehmet Yılmaz ve ekibinde karar kıldı. Kullanılan 841 oydan 438’ini hanesine yazdıran Yılmaz üyelerinin güven oyu ile yeniden başkan seçilirken rakip aday Şen 403 oyda kaldı. Mehmet Yılmaz Başkanlığındaki Tömük Esnaf Odasında Bülent Özbek, Mustafa Kara, Muhammet Duman, Mihail Biçer, Ayhan Hayta, Savaş Koçak, Veli Uzun ve Fuat Temiz yönetim kurulu ; Hasan Kısa, Ersin Bilgen ve Nimet Eren ise denetim kurulu olarak görev aldı.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …