Ana Sayfa / Haberler / Tüketicinin Korunması Genel Müdürü Ersoy’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Tüketicinin Korunması Genel Müdürü Ersoy’dan Başkan Dinçer’e ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy ve Daire Başkanı Oğuz Şahin, bir dizi inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere geldikleri Mersin’de, kentin en dinamik ve örgütlü kuruluşu olan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i makamında ziyaret etti.

Mersin Ticaret İl Müdürü Hacı Akif Yıldız’ında eşlik ettiği Genel Müdür Ramazan Ersoy ve Daire Başkanı Şahin’e esnaf teşkilatının yapılanması hakkında kısa bilgi veren Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer,  il genelinde 71 mesleki oda ve 50 bine yakın esnaf ve sanatkarlara hizmet verdiklerini belirti. Birlik Başkanı Talat Dinçer,  illerde kurulan tüketici hakem heyetinde bilirkişi olarak üniversitelerden akademik kişiler istendiğini belirterek,  mesleki konularda ustalık belgesine sahip esnaf sanatkarlarında bilirkişi olarak gösterilmesinin esnaf açısından olumlu sonuç doğuracağını kaydetti. Başkan Dinçer, Genel Müdür Ersoy ve Daire Başkanı Şahin İle İl Müdürü Yıldız’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy, Ticaret İl Müdürlüğünce düzenlenen Tüketicinin Korunması konulu panelle birlikte bir dizi etkinliklere katılmak üzere Mersin’e geldiklerini belirterek, panel öncesi Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulunduklarını söyledi. Birlik Başkanı Talat Dinçer’e gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini ileten Genel Müdür Ersoy, ustalık belgesine sahip esnafın bilirkişi olarak atanması konusunda gerekli çalışmayı yapacağını belirtti.

Print Friendly, PDF & Email

Benzer Haber

Mersin ESOB Genel Sekreterler Hizmet içi Eğitim Semineri yapıldı

Dinçer, “ Odalarımızın iş yükü genel sekreterlerimizin sırtında” Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel …