Ana Sayfa / Haberler / 6. İş ve Kariyer Fuarı açıldı

6. İş ve Kariyer Fuarı açıldı

Mersin Çalışma İl Kurumu Müdürlüğünce bu yıl 6. düzenlenen ve kurumsal firmalar ile iş arayanları bir araya getirmeyi amaçlayan “İş ve Kariyer Fuarı” görkemli törenle açıldı. Fuarın açılış kurdelası Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çalışma Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin, İş Kur Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, SGK İl Müdürü Suat Turanlı, İl Halk Sağlığı Müdürü Aytekin Kemik ile diğer protokol tarafından gerçekleştirildi.

Kurumsal firma temsilcileri, daire müdürleri ve öğrencilerin de hazır bulunduğu kariyer fuarında yapılan protokol tarafından yapılan açılış konuşmaları sonrası yılın en çok istihdam yaratan firma temsilcilerine ödül verildi. Ödül töreni sonrası açılış kurdelası kesildi ve standlar gezildi. Yüze yakın firmanın stand açtığı fuar iki gün süreyle iş arayanlar ile firmaları buluşturacak.

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede istihdam sorununun ülke ekonomisinin en önemli sorunların başında geldiğine vurgu yaparak, “ İstihdamı yüksek bir toplumda üretim artışı, sosyal güven ve istikrar her geçen gün artacaktır. Vatandaşlarımızın yaşam standardı, iş bulabilmeleri ve çalışabilmeleriyle doğrudan bağlantılıdır. Bu anlamda, işverenleri ve iş arayanları aracısız olarak buluşturması planlanan 6. Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın iş ve kariyer hayatına, mesleki eğitimin önemine, ilimizdeki işletmelerin kendilerini tanıtabilmelerine, lise ve üniversite öğrencilerinin iş hayatını yakından tanımalarına fırsat yaratacaktır” dedi.

Dinçer, söz konusu fuarla 50 binin üzerinde işletmesiyle en büyük işveren kesimi olan esnaf ve sanatkarlar teşkilatı ile iş arayanlar birebir iletişim imkanına kavuşacağını kaydederek, “
Esnaf ve sanatkârların mesleki gelişim ve istihdam yaratma konusunda kilit bir konumdadır. Bu bağlamda İŞKUR’un personel maliyetlerini düşürücü programlarından yararlanmalarının ise son derece önem taşımaktadır. Açılışını gerçekleştirdiğimiz 6. Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nı kentimiz için fırsat olarak değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haber

Ulaşım sektöründeki esnafa Büyükşehirden Vize desteği

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisince …